Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na trati mezi Prahou a Benešovem došlo ke smrtelné nehodě, vlaky stály

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Praha - Provoz vlaků na železničním koridoru z Prahy na jih Čech byl dnes od 16:00 do 16:30 přerušen. Důvodem byla tragická nehoda, při které zahynula žena.

Osobní vlak jedoucí z Prahy do Benešova ženu srazil dnes krátce před 16:00, na místě zemřela. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala se nehoda stala v místě veřejnosti nepřístupném. Zatím není jasné, zda šlo o nešťastnou náhodu, či sebevraždu.

Provoz vlaků na hlavní trati z Prahy do Českých Budějovic byl kvůli nehodě přerušen. Osobní vlaky nejezdily mezi Uhříněvsí a Říčany.

Kolem 16:30 začaly vlaky místem nehody opět jezdit, ale pouze po jedné ze dvou kolejí. Spoje proto mohou nabírat zhruba desetiminutové zpoždění.

Témata:  nehody vlaků železnice Praha vlaky

Související

Aktuálně se děje

21. března 2026 4:00

Počasí překvapí, naznačují modely. Blíží se zajímavá meteorologická situace

V Česku se zhruba za týden dočkáme zajímavé meteorologické situace, avizují meteorologové. Očekává se ochlazení, které zvýší pravděpodobnost sněžení na horách a přechodně i ve středních polohách. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy