Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Chlapec se topil, byl čtyři minuty pod hladinou. Nikdo si ho nevšímal

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Hodonín - Policie apeluje na rodiče, aby děti na koupališti pečlivěji sledovali. Nezletilý chlapec se minulý týden topil na koupališti v Dubňanech na Hodonínsku čtyři minuty, než si ho někdo všiml.

Nyní je hoch mimo ohrožení života. Policie událost vyšetřuje. Událost se stala ve středu 5. července odpoledne, bez pomoci byl hoch asi čtyři minuty. "Poté byl z vody vytažen a byla mu neprodleně poskytnuta první pomoc spojená s resuscitací," uvedl ma policejním webu to dnes uvedl mluvčí Petr Zámečník.

Policisté nyní zjišťují, zda někdo nezanedbal některé důležité povinnosti. "Alarmující na celém případu je to, že chlapec plaval viditelně na hladině obličejem dolů v bazénu plném lidí a nikdo z nich si jej nevšímal," uvedl Zámečník.

Několik pravidel od lékařů

Nesvěřujte dítě do péče staršího sourozence. Nenechávejte nádoby s vodou, barely, kbelíky apod. tam kde je malé dítě. Nepijte alkohol, když hlídáte dítě u vody.

Domácí bazény jsou bezpečné pouze při oplocení 120 cm vysokém s vrátky s dětskou pojistkou, nebo překryté plachtou, která se pod vahou dítěte neprohne pod hladinu vody. Lépe je však plachty nepoužívat, pokud není zaručeno, že se dítě nemůže dostat pod plachtu.

Naučte děti jak bezpečně vstoupit do neznámé vody, nikdy neskákat, už vůbec ne po hlavě, zkusit nejprve hloubku, vysvětluje server trendyzdravi.cz. Neskákat tam, kde jsou jiní plavci. Většina těžkých poškození páteře a míchy u dětí, mladistvých a mladých dospělých je následek skoku do neznámé vody po hlavě. Na lodičce nejen na divoké vodě, ale i na klidné řece, musí mít děti záchranné vesty a přílby.

Témata:  koupání děti koupaliště

Aktuálně se děje

15. srpna 2026 8:50

14. srpna 2026 20:23

Vlnám navzdory. Exprezident Zeman si plavbu na člunu užil

Bývalý český prezident Miloš Zeman během pravidelného letního pobytu na chalupě na Vysočině opět nasedl do člunu. Plavbu absolvoval, přestože podmínky nebyly zrovna ideální. Lidé z ochranné služby museli být nablízku a pomáhat. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Letiště Václava Havla Praha

Pražské letiště dokončilo modernizaci hlavní dráhy

Letiště Praha dokončilo druhou závěrečnou etapu modernizace okolí hlavní vzletové a přistávací dráhy 06/24, na kterou bude dnes během odpoledne opět převeden veškerý letecký provoz. Během čtyř a půl měsíce se podařilo realizovat 14 stavebních a technologických projektů Letiště Praha společně se 3 významnými investičními akcemi externích partnerů, informovala společnost v tiskové zprávě.