reklama

"Podpora dvou hlavních vládních stran v dubnu 2016 spíše mírně stoupla, ačkoli nelze vyloučit, že některé kauzy či sporně vnímané části vládní politiky se do podpory stran projeví se zpožděním," uvedl Median. V březnovém průzkumu Medianu mělo ANO podporu 23,5 procenta a sociální demokraté 21,5 procenta.

Komunisté by dostali 14 procent, hlasů ji tedy přibylo z březnových 12,5 procenta. Podpora TOP 09 naopak klesla z deseti procent na dubnových 8,5 procenta. "TOP 09 mohla oslabit mimo jiné medializace okolo dubnového sněmu STAN, který části respondentů připomněl oddělení těchto dříve pevně spolupracujících subjektů," podotkli autoři průzkumu.

ODS v dubnu s 9,5 procenta předstihla TOP 09, ačkoli jejich výsledky se statisticky významně neliší, upozornil Median. Podpora KDU-ČSL klesla proti březnu o 1,5 procentního bodu na 6,5 procenta.

Úsvit podle agentury stagnuje okolo úrovně 3,5 procenta, do jeho podpory se však ještě plně neprojevil rozkol s Blokem proti Islámu. Piráty by volila tři procenta a Stranu zelených 2,5 procenta.

reklama