Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lesy ČR kvůli horkému počasí varují před nebezpečím požárů

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: hzscr.cz

Praha - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) v současném horkém počasí upozorňuje na zvýšené riziko lesních požárů. Od začátku prázdnin lesníci evidují osm požárů, při kterých vznikla škoda za zhruba 250 tisíc korun.

Lesníci varují před kouřením v lese a nedopalky, hořet může začít také od odložené skleněné lahve, která může působit jako lupa.

"Vyhněte se kouření a rozdělávání ohně či odhazování hořících předmětů v lese i 50 metrů od něj. Hříšníkům hrozí 15.000 korun a v případě, že způsobí požár, i náhrada škody," uvedl vedoucí oddělení bezpečnosti práce a požární ochrany LČR Jiří Smetana.

Největší červencový požár lesníci LČR zaregistrovali na Znojemsku, kde plameny zasáhly plochu 3,3 hektaru lesa. "Při sklizni nejdříve zahořelo od kombajnu pole, pak les," uvedl lesní správce ze Znojma Václav Lukášek.

Témata:  požáry lesů v ČR Lesy ČR počasí

Související

Aktuálně se děje

17. ledna 2026 12:47

17. ledna 2026 10:08

Nikola Hezucká prozradila, proč Patrik nechtěl fanouškům prozradit diagnózu

Nikola Hezucká, vdova po předčasně zesnulém moderátorovi Patriku Hezuckém, se rozhodla pro otevřenost a sdílení svého smutku s veřejností. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

ODS si volí nové vedení. (17.1.2026)

OBRAZEM: Červíček na sjezdu ODS odstoupil z boje, post prvního místopředsedy připadl Portlíkovi

Jednání o novém vedení ODS na pražském kongresu přineslo zvrat, o kterém se na sjezdu v zákulisí podle informací serveru EuroZprávy.cz spekulovalo celý den. O post statutárního místopředsedy se měla původně utkat dvojice silných kandidátů – senátor Martin Červíček a starosta Prahy 9 Tomáš Portlík. Červíček se však na závěr svého nominačního projevu rozhodl z boje odstoupit a vyzval delegáty, aby podpořili jeho soupeře Portlíka.