Požár zasáhl území asi 6000 metrů čtverečných. Vrtulník už na místě ukončil činnost, hasiči dál na místě pracují. Prolévají požářiště do hloubky vodou, zásah bude pokračovat minimálně do pondělí, informoval dnes ČTK mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Původně hasiči informovali, že požár zasáhl plochu asi 3000 metrů čtverečných, později zasažené území upřesnili. Šíření požáru se podařilo zastavit díky leteckému hašení z vrtulníku, uvedl Kasal. I poté, co hasiči ukončí zásah, bude s ohledem na suché počasí nutné místo ještě několik dní hlídat.

Požáry lesa či travních porostů hasiče v Karlovarském kraji zaměstnaly v červnu už několikrát. "Od začátku června do čtvrtka 24. června zasahovali hasiči u 43 požárů lesních či travních porostů. Všechny tyto události nezpůsobily velké škody, u požárů tohoto typu ale vždy hrozí rychlé šíření, a tím riziko vzniku škod," uvedl v pátek Kasal.

Nečastější příčinou těchto požárů je podle něj nedbalost při používání otevřeného ohně. "Hasiči v kraji zatím nemuseli likvidovat lesní či travní požár opravdu velkého rozsahu. Protože ale má slunečné a teplé počasí i nadále pokračovat, hrozba vzniku požárů ve venkovním prostředí je stále větší. A tím i hrozba požáru skutečně velkého rozsahu," varoval. Zdůraznil nutnou prevenci a opatrné jednání tak, aby vůbec požár nevznikl.

"Odhozený nedopalek cigarety do suché trávy či suché lesní hrabanky, nehlídané ohniště, práce s jiskřivými nástroji, to vše může opravdu velmi snadno způsobit požár. Hasiči proto apelují na všechny, buďte maximálně opatrní, aby těchto požárů nepřibývalo," dodal.

reklama