Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

S požárem lesa bojovalo 17 jednotek, Teplicko vyhlásilo třetí stupeň poplachu

Požár
Požár
Foto: Pixabay

Hasiči na Teplicku v noci bojovali s rozsáhlým požárem lesa na Medvědím vrchu u Přítkova. Na místě zasahovalo 17 hasičských jednotek, hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu.

Hořelo na rozsáhlé ploše 300krát 400 metrů. Příčiny požáru budou vyšetřovat po ukončení zásahu.

Podle mluvčího krajských hasičů Lukáše Marvana hořelo v prudkém kopci Medvědího vrchu. "Prostor byl obtížně přístupný. Na požářišti bylo zhruba 50 ložisek," uvedl.

Požár, který vypukl v úterý ve 20:30, dostali hasiči pod kontrolu zhruba za dvě hodiny. V průběhu noci jej dohašovali.

Kvůli rozsáhlé ploše zasažené ohněm a velkému počtu zasahujících hasičů měli podle operačního důstojníka vyhlášen zvláštní stupeň poplachu. "Je to kvůli lepší koordinaci zásahu a hasičských jednotek," vysvětlil operační důstojník. Hasiči proto na místě vytvořili velící štáb.

Témata:  požáry lesů v ČR Ústecký kraj požáry

Související

Aktuálně se děje

24. června 2025 10:54

Příměří dlouho nevydrželo. Írán měl porušit klid zbraní, Izrael reaguje

V úterý dopoledne došlo k prudké eskalaci napětí mezi Izraelem a Íránem, jen několik hodin poté, co americký prezident Donald Trump oznámil dohodu o příměří. Izraelský ministr obrany Israel Katz obvinil Teherán z porušení klidu zbraní a vydal pokyn armádě k „intenzivním úderům na cíle režimu v srdci Teheránu“.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy