Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vlakové spoje mezi ČR a Slovenskem stojí, lokomotiva najela na strom

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: České dráhy

Brno/Brodské - Dálkové vlaky z Česka na Slovensko stojí, vlak přejel nedaleko hranic u obce Brodské na Slovensku strom, který spadl na koleje. Část stromu je pod lokomotivou, vlak zůstal stát na kolejích.

Podle mluvčí Českých drah Radky Pistoriusové se nikomu se nic nestalo, Dodala ale, že dálkové vlaky nabírají hodinová zpoždění, za osobní vlaky jezdí náhradní autobusová doprava.

Strom spadl na koleje a trakční vedení. Narazil do něj dálkový vlak mířící z Prahy do Budapešti. Vlak už má zhruba tříhodinové zpoždění. Další dálkové spoje zpoždění nabírají. "Místo nelze objet, proto dálkové vlaky stojí. Za osobní vlaky vypravujeme náhradní autobusovou dopravu, za dálkové spoje náhradní autobusy nejezdí," uvedla Pistoriusová. Nehodu řeší slovenští železničáři.

Témata:  nehody vlaků vlaky Slovensko

Související

Aktuálně se děje

11. dubna 2026 21:57

Ceny Anděl 2025: V klíčových kategoriích zabodovali Michal Prokop, James Cole i Gufrau a Victor Kal

Na pražském Výstavišti se dnes odehrál slavnostní večer, během kterého byly předány prestižní hudební ceny Anděl. Celý ceremoniál mohli diváci sledovat v přímém přenosu České televize. O vítězích v celkem patnácti kategoriích rozhodovali svými hlasy odborníci sdružení v České hudební akademii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Mirek Topolánek

Mirek Topolánek přiznal, co mu pomáhá v boji s rakovinou

Bývalý premiér Mirek Topolánek, který v devětašedesáti letech čelí náročné onkologické léčbě, překvapuje své okolí otevřeností a nečekaným optimismem. O svém boji s rakovinou mluví bez obalu a s humorem, který mu pomáhá zvládat i ty nejnáročnější dny. Nedávno se podělil o to, co mu v průběhu vyčerpávající série chemoterapií dodává potřebnou energii a chuť jít dál.