Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

U Mladé fronty bude vycházet čtvrtletník v čínštině, název bude Ťin

Čínský prezident Si Ťin-pching
Čínský prezident Si Ťin-pching
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Vydavatelství Mladá fronta připravuje časopis v čínštině. První číslo vyjde 30. září, druhé 30. listopadu, poté je plánován jako čtvrtletník. Časopis ponese název Ťin, což je v překladu esence. Vyjde v nákladu zhruba 15.000 kusů a na 150 stranách chce ukázat čínským čtenářům to nejlepší z Česka. Šířen bude zdarma na leteckých linkách mezi Pekingem, Šanghají a Prahou, dále na letištích, v restauracích a luxusních hotelech v Praze, Českém Krumlově a Karlových Varech. Uvedl to dnes server Marketing&Media.

Časopis připravuje česká redakce pod vedením Jana Müllera, který pro Mladou frontu už pracoval na ruské variantě magazínu Zen. Redakce bude spolupracovat s překladateli i znalci čínštiny, kteří budou výsledné strany kontrolovat. Titul bude spadat pod značku Euro.

Na distribuci časopisu má spolupracovat čínská ambasáda, Smíšená česko-čínská komora vzájemné spolupráce a další česko-čínské společnosti. Podle šéfa divize Euro Michala Půra už zájem o časopis projevili čeští i čínští inzerenti.

Vydavatelství Mladá fronta patří Františku Savovovi. Část vydavatelství v dubnu zamířila k novému vlastníkovi, kterým má být Czech Media Invest (CMI) kontrolovaný Danielem Křetínským a Patrikem Tkáčem. Podíl ale nezahrnuje Euro, týká se hlavně ekonomického deníku E15 a některých časopisů. Prodej části portfolia ještě posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Témata:  Mladá fronta noviny a tisk Čína návštěva čínského prezidenta v ČR

Související

Aktuálně se děje

18. června 2026 8:29

Syn Maroše Kramára dostal trest za nehodu pod vlivem alkoholu

Na Slovensku padl trest v případu dopravní nehody syna herce Maroše Kramára. Marko před několika měsíci havaroval pod vlivem alkoholu. Od první chvíle tak prakticky bylo jasné, že nevyvázne bez trestu. Za mříže ale naštěstí nemusí. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

České Dráhy

Na Colours of Ostrava můžete speciálním vlakem. Zahrají Gufrau

Také letos vypraví České dráhy na festival Colours of Ostrava speciální vlak Colours Expres. Ve středu 15. července dopraví návštěvníky z Prahy přímo do Ostravy a po skončení festivalu zajistí v neděli 19. července také pohodlnou cestu zpět. Cestující se mohou těšit na jízdu moderní soupravou ComfortJet, doprovodný program na palubě i možnost vyřízení festivalové akreditace už během cesty. Předprodej jízdenek na speciální vlak již byl zahájen.