reklama

Kromě restaurací zakazuje zákon kouření včetně elektronických cigaret také na letištích a v zoo s výjimkou vyhrazených prostor, zastávkách a ve vozech MHD, ve zdravotnických zařízeních, vnitřních sportovištích nebo dětských hřištích.

Za porušení zákona hrozí kuřákovi pokuta až 5000 korun. Pokutu až 50.000 korun může dostat provozovatel za nevyzvání kuřáka, aby cigaretu uhasil nebo odešel, až 300.000 korun a půlroční zákaz činnosti v případě, že nevykáže podnapilého mladšího 18 let.

Od konce května hygienici jen v Praze kontrolovali zákaz kouření ve 204 stravovacích zařízeních, všechna byla v pořádku. Nešlo přitom o speciální kontroly zaměřené přímo na dodržování protikuřáckého zákona, ale o rozšíření běžných kontrol.

"Do úterý (29. srpna 2017) jsme obdrželi celkem 17 podnětů, z toho jich 16 bylo neoprávněných a jeden nepatřil do gesce orgánu ochrany veřejného zdraví a byl předán věcně příslušnému orgánu," uvedl ředitel Hygienické stanice Hlavního města Prahy Jan Jarolímek. Většina jich přišla v prvních týdnech platnosti zákona, v srpnu jen dva.

Problémem zůstává výklad zákazu kouření na zahrádkách a v pergolách, resort proto na podzim chystá informační kampaň.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama