Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V areálu základní škol byl protiletecký náboj, 650 dětí muselo být evakuovaných

Policie ČR, ilustrační fotografie
Policie ČR, ilustrační fotografie
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Praha - Kvůli nálezu munice v areálu základní školy v Mnichovicích u Prahy muselo dnes být evakuováno zhruba 650 dětí. Na místo dorazil pyrotechnik.

Dělníci našli munici při výkopových pracích. Hlášení obdržela policie krátce po 09:30, šlo o protiletecký náboj. "Bylo evakuováno asi 650 dětí pod dozorem personálu školy," uvedl mluvčí policie okresu Praha-venkov Zdeněk Chalupa.

Police zajistila místo nálezu i jeho okolí a čekala na příjezd pyrotechnika.

Specialista si hodinu před polednem munici převzal a odvezl k likvidaci do expertního areálu. Děti se mohly vrátit do tříd.

Témata:  munice evakuace Policie ČR školství

Související

Aktuálně se děje

15. května 2026 9:13

Ciao Kate, zdravili Italové princeznu. Vnímají ji jako druhou Dianu

Princezna Kate ve středu k velké radosti přítomných zahájila dvoudenní návštěvu Itálie, která je zásadním milníkem během jejího návratu k pracovním povinnostem po boji s vážnou nemocí. Ve městě Reggio Emilia se dočkala velkolepého a vřelého uvítání, informovala BBC

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy