reklama
Krainová otevřeně o svých exmilencích: Byli to blbci! - anotační obrázek
Krainová otevřeně o svých exmilencích: Byli to blbci!

Rozhodnutí Okresního soudu v Havlíčkově Brodě není pravomocné, všechny zúčastněné strany si ponechaly lhůtu pro případné odvolání.

Tragická nehoda se stala loni 21. března na železničním přejezdu v Mírové ulici. Nákladní vlak se srazil s osobním autem. Při nehodě zahynuli třicetiletý muž a o čtyři roky mladší žena jedoucí v autě. Dechová zkouška u strojvedoucího prokázala 1,8 promile alkoholu.

Právě alkohol hrál při rozhodnutí soudu podle Doležala podstatnou roli. "Strojvedoucí byl ohrožen trestem v rozmezí od tří do deseti let. Polehčující okolnost byl fakt, že doposud nebyl trestán. Přitěžující naopak byl alkohol," řekl soudce Jan Doležal. Trest je podle něj vyšší, než požadoval státní zástupce.

Nehoda se stala na přejezdu zabezpečeném světelnou signalizací a závorami. Zabezpečovací zařízení bylo pro kolej, po níž jel posun, vypnuto. Světelná výstraha proto na příjezd vlaku neupozorňovala a závory byly zvednuty. "O vypnutém zabezpečení přejezdu byl strojvedoucí posunu informován a měl tomu přizpůsobit jízdu," uvedl už dříve mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Strojvedoucí měl při jízdě po vyloučené koleji, na níž bylo vypnuto zabezpečovací zařízení, před přejezdem houkat a jet maximální povolenou rychlostí 10 kilometrů v hodině. Strojvedoucí nehoukal a jel rychlostí 39 kilometrů v hodině.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama