Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vánoční strom na Staroměstské náměstí bude z Křivoklátska, je vysoký 24 metrů

Vánoční strom na Staroměstském náměstí 2016
Vánoční strom na Staroměstském náměstí 2016
Foto: Robert Pavelka, EuroZprávy.cz

Praha - Vánoční strom na Staroměstském náměstí bude letos z Roztok u Křivoklátu. Je vysoký 24 metrů a roste na volném prostranství u řeky Berounky.

Tip dal muž, jenž návrhy na jehličnany, které mají před Vánoci zdobit Staroměstské náměstí, pravidelně posílá. Smrk čeká ještě dendrologické vyšetření.

"Roste na volném prostranství u řeky Berounky, takže je rovnoměrně zavětvený, a jeho majitel ho potřebuje odstranit, protože začal sahat do drátů vysokého napětí," řekl Petr Honzák, provozní ředitel společnosti Taiko, která trhy na Staroměstském náměstí pořádá.

Smrk bude pokácen v neděli 26. listopadu. V noci z 27. na 28. listopadu ho organizátoři postaví na Staroměstském náměstí. Slavnostní rozsvícení je plánováno na sobotu 2. prosince.

Témata:  Staroměstské náměstí Vánoce Praha

Související

Aktuálně se děje

14. října 2025 11:07

Neopakovatelný zážitek. Dara Rolins zpívala na neobyčejném místě

Dara Rolins má za sebou netradiční zážitek pro umělce z našich zeměpisných šířek. O víkendu si totiž zazpívala pod nejvyšší budovou světa Burj Khalifou v Dubaji. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy