Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Děčínsko bude bez elektřiny až do večera, vítr nezeslabuje

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Ústí nad Labem - V Ústeckém kraji bylo v neděli na 130.000 domácností bez elektřiny, teď je to několik tisíc. Bez proudu zůstanou zřejmě až do večera některá místa na Děčínsku, nejhorší je situace ve Šluknovském výběžku.

"Evidujeme ještě 50 poruch na vysokém napětí, které postupně opravujeme. Díky příznivému počasí se nám snad většinu podaří opravit ještě dopoledne," uvedla severočeská mluvčí skupiny ČEZ Soňa Holingerová.

"Většina odběrných míst bez proudu je právě na Děčínsku, v jiných okresech je už poruch minimálně," dodala.

Hasiči mají v terénu ještě několik jednotek. "Vyjeli ještě na místa, kde lidé nahlásili, že jsou nalomené stromy," sdělil mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Foukat bude podle předpovědi meteorologů na severu Čech ještě celý dnešek. "Očekáváme ještě nárazy větru kolem 55 kilometrů v hodině, na horách až 75 kilometrů v hodině. Na horách se mohou místy objevit sněhové jazyky," uvedla ústecká pobočka Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Témata:  vichřice Ústecký kraj ČEZ

Související

Aktuálně se děje

11. ledna 2026 11:40

Novinky od Gottových. Nadaná Charlotte se připomněla fanouškům

Charlotte Gottová stále napíná fanoušky ohledně toho, zda se doopravdy vydá ve stopách slavného tatínka a bude se věnovat hudební kariéře. V úvodu roku 2026 každopádně lidem připomněla, že tady je a umí si užívat života. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy