reklama

"Resocializace je možná. Při vlivu alkoholu a držení zbraně se ale snižuje. Pokud bude abstinovat, riziko recidivy se posunuje do středního pásma," uvedla znalkyně. Podle ní náprava obžalovaného dosáhla pobytem odsouzeného ve vězení maxima, při pobytu na svobodě by mohla pokračovat. Na druhou stranu varovala, že odchodem z vězení se sníží motivace odsouzeného se napravit.

Důvodem, proč soud nařídil dnešní výslech dvou znalců - psychologů, jsou rozpory v jejich znaleckých posudcích. Zatímco znalkyně objednaná soudem má pochybnosti o nápravě odsouzeného a jeho případné nebezpečnosti pro společnost, znalec najatý obhajobou je zcela přesvědčený o opaku.

V posudcích se také uvádí, že osobnost odsouzeného je narcistická a má zvýrazněnou egocentrickou složku. Je údajně také teatrální, labilní a povrchní.

Událost se stala v roce 2008 v pražské restauraci po křtu a autogramiádě knihy tehdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Ďuričko a Kočka mladší se dostali do roztržky, při které Kočka hoteliéra nejméně jednou udeřil do obličeje. Ďuričko pak vytáhl od pasu zbraň, na svého protivníka třikrát vystřelil z bezprostřední vzdálenosti. Každý z výstřelů byl smrtelný.

reklama