reklama

Ještě před cestou domů si u advokáta vyzvedne neprůstřelnou vestu. Msty ze strany rodiny Kočků se však nebojí. "Co se má stát, se stane. Schovávat se nebudu," řekl Ďuričko na otázku, zda se cítí ohrožen. Jeho první kroky budou mířit za rodinou. "Slíbil jsme dětem, že budu do večera doma. A asi to stihnu," řekl.

"Taky se těším, až se okoupu ve vlastní vaně. Tady (ve věznici) vana nebyla. Devět let jsem ji neviděl. Těším se, až smyju ze sebe to koncentrované zlo," řekl. Na chování spoluvězňů a vězeňské služby si nestěžuje. "Měl jsme přirozený respekt odsouzených," uvedl. Hned několik z nich to potvrdilo a hlasitým voláním z oken se s Ďuričkem loučili.

Bývalý hoteliér už v tomto oboru podnikat nechce. V nejbližších dnech si chce dát do pořádku doklady, založit bankovní účet. Plánuje vydání třetí knihy, jejíž rukopis si z vězení odnesl. Dvě mu už vyšly. Podnikat chce ve výrobě hraček. V době věznění získal patent na vzdělávací geometrickou hru.

Vražda se stala v roce 2008 v pražské restauraci po křtu a autogramiádě knihy tehdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Hoteliér Ďuričko a syn provozovatele pražské Matějské pouti Václav Kočka mladší se dostali do roztržky, při které Kočka hoteliéra nejméně jednou udeřil do obličeje. Ďuričko pak vytáhl od pasu zbraň a na svého protivníka třikrát vystřelil z bezprostřední vzdálenosti. Každý z výstřelů byl smrtelný.

reklama