reklama

Karvinský soud o Ďuričkově propuštění jednal už minulý týden. Soudkyně tehdy jednání odročila. Podle informací ČTK se zřejmě nerozhodne ani dnes.

Vrah se dnes znovu omluvil poškozeným a ubezpečil je, že jim z jeho strany nic nehrozí. Řekl, že si ve vězení prošel lidským peklem koncentrovaného zla, kdy zvládnout psychický tlak je často nad lidské síly, a že jeho jedinou snahou bylo přežít.

Zmocněnkyně rodiny Kočkových Jana Procházková Libíčková minulý týden novinářům řekla, že rodina si Ďuričkovo propuštění nedovede představit, protože od zločinu uplynula krátká doba, ale také proto, že se obává o svou bezpečnost.

Podle zmocněnkyně nebylo dosaženo účelu trestu. Vězeňský vychovatel u soudu uvedl, že z Ďurička se postupně stal bezproblémový vězeň a výkon trestu svůj účel splnil. Vězeňská komise Ďuričkovo propuštění doporučila.

Ďuričko a Kočka mladší se dostali do roztržky v roce 2008 v pražské restauraci Monarch po křtu a autogramiádě knihy tehdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Kočka hoteliéra nejméně jednou udeřil do obličeje, Ďuričko pak vytáhl od pasu zbraň a zastřelil ho třemi ranami z bezprostřední blízkosti; smrtelná byla každá z nich.

reklama