Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hejtman Půta vystoupil ze STAN, raději se vrátil k Libereckému kraji

Martin Půta /SLK/, předseda strany
Martin Půta /SLK/, předseda strany
Foto: martinputa.cz

Liberec - Hejtman Libereckého kraje Martin Půta ukončil členství v hnutí Starostové a nezávislí (STAN) a znovu se stal členem regionálního uskupení Starostové pro Liberecký kraj (SLK).

Půta dnes řekl, že to souvisí s jeho rozhodnutím věnovat se práci hejtmana a vzdát se poslaneckého mandátu. "A hlavně podle českých zákonů mohu být jen člen jednoho politického subjektu," dodal.

STAN a SLK spolu úzce spolupracují, regionální uskupení vytvořilo kandidátku STAN v Libereckém kraji pro nedávné parlamentní volby a získalo pro STAN jedno křeslo ve Sněmovně. Původně mělo připadnout Půtovi, místo něj ale v parlamentu zasedne Petr Pávek. Ze SLK byl také celostátní lídr STAN v těchto volbách Jan Farský, který kvůli tomu ukončil členství v SLK a vstoupil do STAN.

Stejný krok učinil před třemi lety Půta, aby se mohl stát předsedou STAN. O několik měsíců později na funkci rezignoval, když byl obviněn z přijetí statisícového úplatku a ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Případ míří k soudu, obžaloba zatím podána nebyla. Půta obvinění důrazně odmítá.

Nyní, po opětovném návratu do SLK, byl Půta opět zvolen předsedou tohoto uskupení. "Marek Pieter se rozhodl, že na pozici předsedy rezignuje. Hledali jsme tak někoho, kdo bude v čele, a mně to s tou pozicí hejtmana jde dohromady," uvedl Půta.

Témata:  Martin Půta Starostové a nezávislí Liberecký kraj

Související

Aktuálně se děje

18. ledna 2025 10:46

Ruské běsnění na Ukrajině pokračuje. Čtyři mrtví po útoku na Kyjev

Rusové v noci na sobotu opět útočili na sousední Ukrajinu. Zasaženo bylo ukrajinské hlavní město Kyjev, kde místní úřady hlásí nejméně čtyři mrtvé osoby. Další lidé utrpěli zranění. O ruském útoku na metropoli informovala agentura Ukrinform

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Peníze na důchody, ilustrační fotografie

Důchody a další nová taxa. Poště se bude platit za valorizační oznámení

Důchodová reforma přináší řadu změn a jedna z nich se týká i valorizačního oznámení. Od příštího roku bude vždy k dispozici v elektronické podobě, a to v datové schránce či na ePortálu ČSSZ. S doručením na adresu se sice přímo nekončí, ale bude možné pouze po podání žádosti a na náklady klienta. Lidé narození před rokem 1955 nadále nic platit nebudou.