Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hejtman Půta vystoupil ze STAN, raději se vrátil k Libereckému kraji

Martin Půta /SLK/, předseda strany
Martin Půta /SLK/, předseda strany
Foto: martinputa.cz

Liberec - Hejtman Libereckého kraje Martin Půta ukončil členství v hnutí Starostové a nezávislí (STAN) a znovu se stal členem regionálního uskupení Starostové pro Liberecký kraj (SLK).

Půta dnes řekl, že to souvisí s jeho rozhodnutím věnovat se práci hejtmana a vzdát se poslaneckého mandátu. "A hlavně podle českých zákonů mohu být jen člen jednoho politického subjektu," dodal.

STAN a SLK spolu úzce spolupracují, regionální uskupení vytvořilo kandidátku STAN v Libereckém kraji pro nedávné parlamentní volby a získalo pro STAN jedno křeslo ve Sněmovně. Původně mělo připadnout Půtovi, místo něj ale v parlamentu zasedne Petr Pávek. Ze SLK byl také celostátní lídr STAN v těchto volbách Jan Farský, který kvůli tomu ukončil členství v SLK a vstoupil do STAN.

Stejný krok učinil před třemi lety Půta, aby se mohl stát předsedou STAN. O několik měsíců později na funkci rezignoval, když byl obviněn z přijetí statisícového úplatku a ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Případ míří k soudu, obžaloba zatím podána nebyla. Půta obvinění důrazně odmítá.

Nyní, po opětovném návratu do SLK, byl Půta opět zvolen předsedou tohoto uskupení. "Marek Pieter se rozhodl, že na pozici předsedy rezignuje. Hledali jsme tak někoho, kdo bude v čele, a mně to s tou pozicí hejtmana jde dohromady," uvedl Půta.

Témata:  Martin Půta Starostové a nezávislí Liberecký kraj

Související

Aktuálně se děje

15. května 2025 12:04

MS v hokeji 2025 sahá k velké změně. Čechů se dotkne už dnes

Dnes končí úvodní týden mistrovství světa v hokeji ve Švédsku a Dánsku, na kterém národní tým obhajuje zlato z domácího šampionátu. Reprezentaci čeká večer další zápas ve skupině, kdy už bude platit nejnovější změna, ke které přistoupili organizátoři. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Ilustrační foto

Změna zákoníku práce: Největší reforma za poslední roky je tady, od června bude řada věcí jinak

Český pracovní trh čeká od 1. června 2025 největší reforma za poslední roky. Takzvaná flexinovela zákoníku práce zavádí celou řadu novinek, které mají zpřehlednit a zjednodušit pracovněprávní vztahy. Změny se dotknou zaměstnanců i zaměstnavatelů, a to v oblasti výpovědních lhůt, zkušebních dob, pracovního volna nebo možností zaměstnávání mladistvých. Přestože cílem reformy je větší flexibilita, někteří odborníci upozorňují i na možné negativní dopady.