reklama

"Rozhodnutí městské konference pokládám za věcně nepřijatelné, formálně neplatné a především za pošlapání ideálů sociálnědemokratického hnutí," napsal Patočka v prohlášení.

Poukázal na to, že podle stanov měl právo účastnit se jednání, kde se o jeho záležitosti mluvilo. "Ani komunisté nevylučovali ze strany tak, že by na příslušné jednání dotyčného člena nepozvali," uvedl Patočka, který je šéfredaktorem Deníku Referendum.

Referendum o poloze nádraží v Brně se uskutečnilo loni v říjnu. Nebylo platné, do hlasovacích místností přišlo málo lidí. Z těch, kteří hlasovali, se 80,94 procenta vyjádřilo pro modernizaci železničního uzlu při Nádražní ulici v centru Brna a 67,89 procenta pro otevřené návrhové soutěže. Většinově tedy podpořili stanoviska iniciátorů referenda, kteří dlouhodobě nesouhlasí s odsunem nádraží dále od centra. ČSSD ovšem pokládala referendum za předčasné.

"Byl a stále je občanským aktivistou, nikoli politikem. Je představitelem 'sebe sama' a straně škodil," řekl Respektu bývalý brněnský primátor Roman Onderka, kterého městská konference podpořila v kandidatuře do vedení strany.

reklama