Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rybáři vylovili z Vltavy v Praze granát. Policie uzavřela Podolské nábřeží

Policie ČR, ilustrační fotografie
Policie ČR, ilustrační fotografie
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Praha - Rybáři dnes vylovili z Vltavy v pražském Podolí nebezpečný předmět, podle prvních informací jde o granát z první světové války.

Rybáři oznámili policie nález granátu 15 minut po poledni. Policisté okamžitě uzavřeli pro chodce, auta i tramvaje Podolské nábřeží od Výtoně k Podolské ulici u plaveckého stadionu.

Kvůli nálezu munice evakuovali také lidi z vyšehradských hradeb. "Po celou dobu zásahu je zakázán vstup na vyšehradské hradby," uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Témata:  Praha munice I. světová válka Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

25. února 2026 5:00

Počasí: Jaro je tady. Už tento týden naměříme až 17 stupňů

Nadcházející dny přinesou do České republiky převážně klidné a na konec února velmi teplé počasí, které bude místy připomínat spíše jaro. Podle aktuálních předpovědí meteorologů nás čeká série polojasných dnů, kdy rtuť teploměru v Čechách ojediněle vyšplhá až k hranici 17 °C.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Úřad vlády

Vláda řešila prevenci vzniku závislostí. Ruší se několik orgánů

Babišova vláda zasedla poprvé v kompletním složení, tedy už i s nově jmenovaným ministrem životního prostředí Igorem Červeným (Motoristé). Zabývala se mimo jiné zprávou o plnění Akčního plánu politiky v oblasti závislostí 2023–2025, zrušila několik svých pracovních a poradních orgánů a rozhodla o přesunu agendy Rady pro výzkum, vývoj a inovace z Úřadu vlády na Ministerstvo průmyslu a obchodu.