reklama

Policejní prezident Tomáš Tuhý už na začátku konference novinářům řekl, že Česko drogovou databázi nabídne. Při odhalení drogy se do databáze zadají některé údaje, například chemické složení nebo to, jak byla ukryta, a systém dokáže rozkrýt, odkud droga pochází. Tento program by mohl pomoct v mezinárodním boji proti drogám. "Intenzivní práce policejních expertů na unikátním projektu, který pomůže v boji s drogovou trestnou činností, je ukázkou vynikající práce a odbornosti českých policistů," uvedl Tuhý.

Pražská konference Interpolu se zabývala hlavně terorismem, ochranou hranic, počítačovou kriminalitou a spoluprací s policejními sbory. Přijelo 170 delegátů z více než 50 států. Příští rok se uskuteční v Rakousku.

Československo patřilo k zakládajícím členům, v roce 1952 však vystoupilo. Jeho členství bylo obnoveno v roce 1990, po rozdělení Československa bylo Česko stejně jako Slovensko znovu přijato v říjnu 1993. Činnost Interpolu upravuje ústava z roku 1956, hlavním orgánem je valné shromáždění.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama