Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Silvestrovské slavnosti omezí dopravu v centru Prahy

Praha
Praha
Foto: Pixabay

Praha - Novoroční oslavy v Praze si vynutí uzavření některých ulic pro automobily v centru města. Dnes o tom informoval pražský magistrát. Omezení se budou v neděli týkat Václavského a Staroměstského náměstí a také okolí Karlova mostu.

V pondělí souvisí plánované uzavírky s novoročním ohňostrojem, který budou lidé sledovat hlavně z okolí Dvořákova nábřeží. Na frekventovaných místech a v důležitých dopravních uzlech posílí svou přítomnost městská i státní policie, oznámil policejní mluvčí Jan Rybanský.

Příjezd na Staroměstské náměstí z Pařížské ulice bude v neděli uzavřen od 20:00 do 03:00. Na Václavském náměstí nebude možné od nedělních 12:00 do pondělních 10:00 parkovat. Ve stejném časovém úseku nebude možné vjet do Wilsonovy ulice. Ulice Jindřišská, Vodičkova, Štěpánská a Ve Smečkách budou autům uzavřeny od nedělních od 16:00 do pondělních 08:00.

Od nedělních 23:30 do 01:30 bude uzavřena také komunikace Křižovnická - Smetanovo nábřeží v úseku mezi Platnéřskou ulicí a ulicí Karoliny Světlé. Na Malé Straně budou v době od 21:00 do 02:00 neprůjezdné Josefská a Mostecká ulice.

V souvislosti s novoročním ohňostrojem budou dopravní omezení platit v pondělí od 16:00 do 18:30. Uzavřeno bude Dvořákovo nábřeží v úseku od Štefánikova mostu po náměstí Jana Palacha a ulice 17. listopadu od náměstí Curiových po náměstí Jana Palacha. Zákaz bude platit také pro Pařížskou ulici zhruba k hotelu InterContinental. Na druhém břehu Vltavy bude uzavřeno nábřeží Edvarda Beneše v úseku mezi Klárovem a Štefánikovým mostem. Auta nevjedou na Čechův, Mánesův a Štefánikův most a most Legií. Výrazně omezený bude i provoz tramvají, magistrát doporučuje využívat raději metro.

Témata:  Praha Silvestr doprava

Související

Aktuálně se děje

27. května 2026 21:52

Daniela Brzobohatá přiznala, že během moderování Miss málem zkolabovala

Moderátorka Daniela Brzobohatá prožívá po rozpadu manželství s hudebníkem Ondřejem Brzobohatým pracovně mimořádně náročné období. V uplynulých dnech se objevila v roli moderátorky finálového galavečera soutěže krásy Miss Czech Republic a hned poté navázala uváděním další společenské akce. Vysoké pracovní tempo a velké množství povinností, které na sebe po rozchodu naložila, si však vybraly svou daň a její tělo začalo stávkovat.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ministerstvo životního prostředí

Komentář

Revoluce v Zelené úsporám. Češi už vyčerpali přes sto miliard korun

Dotační program Nová Zelená úsporám dnes po třinácti letech čeká „malá revoluce“. Premiér Andrej Babiš společně s ministrem životního prostředí Igorem Červeným totiž představí jeho nové podmínky. Ty spočívají zejména ve výrazném omezení dosavadní páteře programu, tedy přímých dotací, místo nichž bude převážně možné čerpat „jen“ bezúročný úvěr. Přímou dotaci získají jen nízkopříjmové domácnosti v programu NZÚ Light. Stát tedy pokryje úroky, které lidem vzniknou nad rámec renovace.