reklama
Chlapci vytrhli v pardubické nemocnici mandle. Skončil v kómatu! - anotační obrázek
Chlapci vytrhli v pardubické nemocnici mandle. Skončil v…

Sociální demokraté podle bývalého poslance v několika desítkách podnětů volali především po zjednodušení klíčového dokumentu strany, o kterém po volebním neúspěchu hovořil i úřadující šéf ČSSD Milan Chovanec.

Největší poptávka podle Váni je po zjednodušení. "Doba se posunula. Příkladem mohou být lhůty, kdy máme 120 dní na svolání sjezdu v době, kdy poslat e-mail všem členům je otázka vteřin," řekl ČTK Váňa. Stranu podle něj svazují i další lhůty, například povinné zasedání organizací jednou za čtvrt roku. "Tam by stačilo napsat 'zpravidla'. A když to nevyjde, tak ho uspořádají o 14 dní později," dodal.

Velká část členů také žádá odstranění kvót, i když se objevily i návrhy směřující opačným směrem. Stanovy nyní požadují v orgánech určité zastoupení žen, seniorů a mladých členů ČSSD, u některých výborů či konferencí stanovuje přímo konkrétní procenta. "Je velký blok připomínek, že člen strany by měl být takříkajíc jedné kategorie," uvedl Váňa. V současnosti se podle něj stává, že strana má problém požadavky splnit. Smysl podle něj mají kvóty například u volebních kandidátek.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama