Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

ANO nestojí za Zemanem? Brněnský primátor Vokřál podpoří Drahoše

Jiří Drahoš ve volebním štábu
Jiří Drahoš ve volebním štábu
Foto: Jan Nebřenský / INCORP images

Brno - Brněnský primátor Petr Vokřál z hnutí ANO podporuje v prezidentských volbách Jiřího Drahoše. Bývalého předsedu AV ČR podpořila většina kandidátů, kteří skončili na nepostupových místech - Pavel Fischer, Michal Horáček, Marek Hilšer, Mirek Topolánek a Vratislav Kulhánek. První kolo vyhrál Miloš Zeman, druhé kolo se uskuteční 26. a 27. ledna.

Drahoše volí Vokřál přesto, že předseda hnutí ANO a premiér Andrej Babiš vyjádřil podporu současnému prezidentovi. Hnutí oficiálně nikoho nepodpořilo. Zeman získal v prvním kole 38,56 procenta hlasů a druhý Drahoš 26,60 procenta hlasů.

"Jsem rád, že v druhém kole bude mít pan prezident Zeman důstojného, kultivovaného a vzdělaného protivníka. Pana profesora Drahoše jsem volil v prvním kole a budu jej volit i v druhém," uvedl Vokřál.

Podle něj by lidé hlavně měli jít k volbám. "Ať už jste volili nebo budete volit kohokoliv, nejdůležitější je, že se voleb účastníte," napsal brněnský primátor. Právo volit a samotný volební akt jsou podle něj vrcholem demokracie.

"A byť je volební účast relativně vysoká, téměř polovina občanů k volbám nechodí. Nevím, zda je to nezájem, znechucenost politikou, lenost nebo něco jiného, možná od každého trochu. Ale pojďme se prosím 'hecnout' a za dva týdny přijít k druhému kolu prezidentských voleb v co nejsilnější sestavě," vyzval voliče.

Témata:  Petr Vokřál Jiří Drahoš Miloš Zeman Hnutí ANO

Související

Aktuálně se děje

27. června 2025 10:16

První slova Karla Kašáka o překvapivém pátrání. Policistům se omlouvá

Česko v úterý pořádně překvapilo policejní pátrání po osobnosti známé z televizní obrazovky. Karel Kašák se hledal jen krátce, pátrací akce měla šťastný konec. Moderátor se nyní poprvé vyjádřil k okolnostem incidentu, který vyvolala jeho přítelkyně. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Vejce

Veterinární správa nařídila stáhnout statisíce závadných vajec

Státní veterinární správa (SVS) dnes upozornila na závažný nález nadlimitního množství léčivé látky monensinu ve vejcích distribuovaných na český trh. Jedná se o vejce označená kódem 3-CZ-0302, vyprodukovaná společností AGRI – M, spol. s r.o. v období od 9. do 26. června 2025. SVS nařídila jejich okamžité stažení z trhu a vydala mimořádná veterinární opatření.