Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vláda ANO a ČSSD? Jednání začnou dnes, prozradil Chvojka

Jan Chvojka
Jan Chvojka
Foto: Facebook

Praha - Zástupci ČSSD a hnutí ANO se dnes odpoledne sejdou k jednání. Předseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka očekává, že se povede debata o podmínkách, za kterých by ČSSD mohla vstoupit do vlády nebo podpořit menšinovou vládu.

Hnutí ANO v úterý neuspělo ve Sněmovně se žádostí o důvěru pro svou jednobarevnou menšinovou vládu.

Chvojka dnes uvedl, že nelze mluvit o vyjednávání před druhým pokusem o sestavení vlády, když zatím nikdo nedostal od prezidenta Miloše Zemana pověření jednat o vzniku vlády. "Je to spíše taková konzultační nebo informativní schůzka, kde se chce hnutí ANO pobavit se zástupci ČSSD, jak to vidí dál," řekl.

"Určitě se nemůže opakovat to, co se tady dělo tři měsíce, kdy hnutí ANO s nikým nejednalo, udělalo si vládu samo a víte, jak to dopadlo včera (v úterý)," řekl Chvojka. "My nejsme ti, kteří o něco žadoní. Je to věc ANO, oni nás pozvali. My je vyslechneme," řekl. "Určitě se dnes nic neuzavře," doplnil.

Sociální demokraté už dříve zveřejnili seznam podmínek, za kterých by byli ochotni uvažovat o vládní spolupráci s ANO. Patří mezi ně splnění programových požadavků sociální demokracie, ale také skutečnost, že ve vládě nebude nikdo trestně stíhaný. Předseda ANO a premiér Andrej Babiš byl obviněn z podvodu kvůli financování farmy Čapí hnízdo,

Témata:  vláda hnutí ANO Sociální demokracie (SOCDEM) Jan Chvojka

Související

Aktuálně se děje

4:00

Může být letní počasí v příštím týdnu ještě extrémnější? Tady je odpověď

Meteorologové už varovali před vysokými teplotami v pátek a sobotu, ale příští týden by mohlo být ještě tepleji. Naznačují to alespoň některé aplikace. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) to ale není moc pravděpodobné. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

České Dráhy

Na Colours of Ostrava můžete speciálním vlakem. Zahrají Gufrau

Také letos vypraví České dráhy na festival Colours of Ostrava speciální vlak Colours Expres. Ve středu 15. července dopraví návštěvníky z Prahy přímo do Ostravy a po skončení festivalu zajistí v neděli 19. července také pohodlnou cestu zpět. Cestující se mohou těšit na jízdu moderní soupravou ComfortJet, doprovodný program na palubě i možnost vyřízení festivalové akreditace už během cesty. Předprodej jízdenek na speciální vlak již byl zahájen.