"Opozice má dopředu jasno, že Babiš a Faltýnek musejí být vydáni," prohlašovala Malá. Policejní vyšetřovatel Pavel Nevtípil podle ní lhal mandátovému a imunitní mu výboru při projednávání kauzy. "Nejsem si jistá tím, že policejní šetření je dlážděno dobrými úmysly," uvedla mimo jiné.

Ujišťovala, že se nenechá zastrašit kvůli svému názoru, že Babiš a Faltýnek nemají být vydáni k trestnímu stíhání. Gazdík poté jejím vystoupení mluvil o nabubřelosti, hlouposti a nekompetentnosti. Pokdu by podle něj byl místo šéfů ANO obviněn třeba nějaký starosta, "tak už někde bručí".

Věra Procházková (ANO) označila kauzu Čapí hnízdo za politickou zakázku, jak zdiskreditovat vedení úspěšného politického subjektu. Monika Oborná (ANO) uvedla, že vystoupení Nevtípila bylo "mírně řečeno nepřesvědčivé".

Předseda poslanců STAN Jan Farský připomenul zástupců ANO, že v minulosti hlasovali pro vydání obviněných poslanců jiných stran. "Kde je vaše integrita, takhle vám zachutnala moc," dotázal se poslankyň ANO.

Předseda lidovců Pavel Bělobrádek připomněl ANO jeho dřívější odmítavý postoj k využívání imunity. Lídr ČSSD Lubomír Zaorálek obvinil ANO z toho, že v kauze zastupují sami sebe, vyzval k omezení imunity jen na projevy ve Sněmovně.