Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kulhánek doufá, že Zeman bude proevropský

Miloš zeman v Poslanecké sněmovně
Miloš zeman v Poslanecké sněmovně
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Neúspěšný prezidentský kandidát Vratislav Kulhánek z výsledku voleb není příliš nadšen. Řekl to ČTK.

Doufá, že vítěz prezidentských voleb Miloš Zeman naplní svá slova z posledních dní o svých proevropských postojích.

"Tím, že účast byla výrazně vyšší (než v prvním kole), tak je vítězství Zemana o to cennější," uznal Kulhánek. Podle něj bude pro hodnocení druhého Zemanova volební období rozhodující to, jak naplní své sliby z poslední předvolební debaty.

"Pokud bude dělat to, co říkal v poslední debatě - že je proevroský, že je pro NATO, a nějak se to projeví na jeho činnosti, tak bude mít do určité míry i moje sympatie," uvedl Kulhánek.

Témata:  Vratislav Kulhánek volby 2018 Miloš Zeman

Související

Aktuálně se děje

27. dubna 2026 13:15

Češi rekordně utrácí za mazlíčky. Výdaje rostou do ohromných výšin

Nejvyšší inflace za posledních přibližně třicet let, která v Česku v uplynulých letech udeřila, se promítla i do nárůstu výdajů za psi a kočky. Za psa tak dnes běžná domácnost v ČR utratí průměrně zhruba 1500 korun měsíčně, za kočku zhruba polovinu této částky. Přitom alespoň jednoho psa vlastní na dva miliony českých domácností, alespoň jednu kočku pak bezmála 1,5 milionu domácností. Výdaje za „psa v obýváku“ tak činí přibližně 40 miliard korun ročně, kočky coby domácí mazlíčci pak v souhrnu vyjdou na přibližně 20 miliard korun.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy