Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nesmějte se Mílovi, zastával se Roznera Ferjenčík. jenže po slovech o pseudokoncentráku obrátil

Koncentrační tábor Lety byl internační tábor za druhé světové války zřízený na okraji stejnojmenné obce v dnešním okrese Písek, od 10. července 1942 byl určený internaci cikánů. Na jeho místě byl v padesátých letech 20. století vybudován velkokapacitní vepřín, v 90. letech pak pietní památník u zdi vepřína.
Koncentrační tábor Lety byl internační tábor za druhé světové války zřízený na okraji stejnojmenné obce v dnešním okrese Písek, od 10. července 1942 byl určený internaci cikánů. Na jeho místě byl v padesátých letech 20. století vybudován velkokapacitní vepřín, v 90. letech pak pietní památník u zdi vepřína.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Praha – Poslanec Pirátů Mikuláš Ferjenčík se před pár dny zastal poslaneckého kolegy Miloslava Roznera z hnutí Svoboda a přímá demokracie. Poté, co bylo zveřejněno, jak se Rozner vyjádřil o romském koncentračním táboře v Letech, svých slov ale lituje.

Poslanec Miloslav Rozner patří k těm nejznámějším nováčkům, kteří po loňských podzimních volbách usedli do poslaneckých lavic. Už před volbami se proslavil svými hláškami v televizní debatě České televize. Právě kvůli mediálním výstupům se ho Ferjenčík zastal. Poukazoval na to, že podle vystoupení v televizi není možné Roznera soudit.

Uvedl také, že neví, jestli by mu svěřil své děti, na druhé straně prý z těch pár setkání, která s Roznerem absolvoval, měl dojem, že je to hodný člověk, který bere svou práci poslance vážně. „Jak se mu bude dařit netuším, ale rozhodně bych si netroufl ho odsoudit dopředu. Pracovitost, poctivost a vytrvalost, jsou v řadě případů důležitější než inteligence a mediální protřelost,“ uvedl Ferjenčík.

Já jsem docela rád, že se občas do sněmovny byť třeba shodou okolností dostanou "normální lidi", myslím, že to může být pro tu instituci jako celek přínos,“ uvedl na sociálních sítích pirátský poslanec.

Jenže pak byla zveřejněna Roznerova slova o romském koncentračním táboře v Letech. Rozner na konferenci SPD, která se konala na začátku prosince 2017, uvedl: „Ano, nejsem takový odborník na kulturu jako třeba pan exministr Herman, ale bezesporu bych nikdy nevyhodil z okna půl miliardy za likvidaci fungující firmy kvůli neexistujícímu pseudokoncentráku.“

Ferjenčík teď připomíná, že jeho původní vyjádření k Roznerovi se týkalo jeho mediálních perel. „O naprosto nevhodném komentáři k Letům u Písku jsem nevěděl, ostatně ČT ho zpopularizovala několik dní poté, co jsem napsal svůj komentář. Každopádně pro vás mám poučení pro dnešní den. Mír a lásku!“ uvedl poslanec a přidal fotku, na které na tabuli po vzoru seriálu Simpsonovi jako animovaná postavička píše „Nebudu se zastávat nácků“.

Témata:  Mikuláš Ferjenčík koncentrační tábor Lety Miloslav Rozner

Související

Aktuálně se děje

22. února 2025 18:25

Proč Trump baží po ukrajinském nerostném bohatství?

Americký prezident Donald Trump tlačí na Ukrajinu s požadavkem, aby mu přenechala až polovinu svého nerostného bohatství. Ukrajinský lídr Volodymyr Zelenskyj však takovou dohodu pochopitelně rezolutně odmítl, čímž si proti sobě Bílý dům poštval. A to natolik, že Zelenského obvinil z nelegitimního vládnutí a rozpoutání války s Ruskem.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy

Policie ČR, ilustrační foto

Útok v Hradci: Česko truchlí za oběti vraždy

Královéhradeckem se šíří smutek, hněv i strach. Tragédie, která se ve čtvrtek ráno odehrála v místním obchodě, zasáhla nejen blízké obětí, ale i širokou veřejnost. Dvě prodavačky, 19letá dívka a 38letá žena, se staly oběťmi brutálního útoku 16letého mladíka, který si je podle všeho vybral zcela náhodně.