Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Squatteři druhý den zůstávají v pražské usedlosti

Policie ČR, ilustrační fotografie
Policie ČR, ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Praha - Squatteři zůstávají v usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí v Praze. Neobydlený dům obsadili v pátek večer, několik je jich na střeše.

Policie z bezpečnostních důvodů nechce zasahovat, protože by mohli být squatteři či policisté při zásahu na střeše zraněni. Policie už v sobotu uvedla, že squatteři se dopouštějí jen přestupku, policisté počkají až slezou. Situace se od sobotního večera nezměnila, řekl dnes kolem 8:00 ČTK mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Objekt patří Praze 6. S lidmi, kteří do Šatovky vnikli, v sobotu vyjednávali zástupci městského obvodu i policisté, a to i za pomoci hasičů s výškovou plošinou. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) nabídl squatterům, že situaci kolem domu projedná za dva týdny zastupitelstvo, pokud squatteři budovu opustí. Část jich poté z Šatovky odešla, ale zbylí dohodu podle starosty nepřijali.

Squatteři ve svém prohlášení uvedli, že by chtěli usedlost sami využívat. "V usedlosti Šatovka chceme vytvořit prostor pro setkávání lidí, kteří chtějí tvořit, vzdělávat se a žít bez nutnosti vlastnit, profitovat, generovat zisk," oznámili. Městská část má však s areálem z 18. století vlastní plány. Starosta Prahy 6 uvedl, že v Šatovce má vzniknout středisko pro seniory. 

Témata:  squateři Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

6. února 2026 21:00

6. února 2026 9:11

David Prachař s novou partnerkou v televizi. Tady byste ho asi nečekali

Český šoubyznys už letos zasáhla zpráva o rozpadu jednoho hvězdného manželství. Konkrétně se rozešly cesty Davida Prachaře a jeho ženy Lindy Rybové. Známý herec začal být vzápětí spojován s kolegyní Sarah Haváčovou. Dvojice se dokonce v těchto dnech společně objevila v televizi. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Petr Pavel a Andrej Babiš se setkali na novoročním obědě. (7.1.2026)

Prezident Pavel půjde příští týden na policii

Prezident Petr Pavel se chystá k důležitému kroku v aktuální kauze kolem SMS zpráv, které obdržel jeho poradce Petr Kolář. Jak hlava státu potvrdila v pátečním rozhovoru pro Radiožurnál, pravděpodobně již příští týden zamíří na policii, aby v celé věci podala vysvětlení. Kriminalisté se případem začali zabývat poté, co prezident upozornil na nestandardní komunikaci ze strany ministra zahraničí a předsedy hnutí Motoristé sobě Petra Macinky.