reklama

"Zákony platí pro všechny. Pakliže platí pro legální řidiče taxi, jistě platí i pro řidiče firmy Uber a firmy Taxify," řekla místopředsedkyně Asociace koncesionářů v taxislužbě Karolína Venclová novinářům. "Jde o to, aby se začal vymáhat zákon," doplnila.

Nechtěla předjímat, jak dnešní vyjednávání na vládě ovlivní případné další protesty taxikářů. Uvedla pouze, že po schůzce zamíří na Strahov, aby sdělila protestujícím řidičům výsledky vyjednávání. Taxikáři už dříve uvedli, že se na základě rozhovorů s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO) rozhodnou, zda dnes znovu vyjedou na protestní jízdu ulicemi Prahy.

Venclová se také nechtěla vyjadřovat k návrhu ministra Dana Ťoka o nové právní úpravě pro taxislužby, jeho podrobnosti neznala. Ťok dnes řekl novinářům, že připraví poslaneckou novelu, podle níž by zprostředkování jízdy nemělo být volnou, ale vázanou živností. Srovnaly by se tak podle něj podmínky pro všechny poskytovatele, protože Uber a další podobné společnosti by mohly jízdu zprostředkovat pouze řidičům, kteří jsou oficiálně taxikáři.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama