Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Řidiči kamionů převáželi migranty, soudy v pondělí rozhodnou o vazbě

Zařízení pro uprchlíky Bělá pod Bezdězem
Zařízení pro uprchlíky Bělá pod Bezdězem
Foto: Filip Toužimský, EuroZprávy.cz

Plzeň - Pro dva řidiče kamionů s migranty a jejich spolujezdce navrhli policisté vazbu. Budou o ní v pondělí rozhodovat soudy v Plzni a Tachově. Vozy směřovaly k přechodu do Německa. Mezi 35 uprchlíky je 11 dětí.

Dva kamiony, ve kterých nelegálně cestovalo 35 cizinců, zadrželi policisté v pátek večer na dálnici D5. Zadrželi i řidiče a jejich spolujezdce ve věku 26 let, 26 let, 29 let a 37 let. Všichni jsou obviněni z organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.

Samotní migranti budou dnes přemístěni do zařízení pro uprchlíky v Bělé - Jezové.

Policie bude zjišťovat, zda by v rámci dublinského systému a jeho nařízení bylo možné navrácení do příslušného státu, kde je cizinec žadatelem o azyl. Další možností je postup podle readmisní dohody se Slovenskou republikou, odkud kamiony přijely do České republiky.

Témata:  uprchlíci uprchlické tábory Plzeňský kraj

Související

Aktuálně se děje

26. května 2026 10:00

Vojtěch oznámil novinku. Praktici budou předepisovat například i léky na cukrovku

Pacientům, kteří potřebují například léky na cukrovku nebo srdeční selhání, se ulehčí život. Od letních prázdnin nebudou muset zbytečně obíhat specialisty kvůli pouhému receptu. Změnu prosadilo ministerstvo zdravotnictví vedené Adamem Vojtěchem (ANO). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy