Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na orlické přehradě se prolomil led pod bruslaři, jeden se zřejmě utopil

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Písek - Na orlické přehradě se dnes probořil led se třemi bruslaři. Jeden z nich se pravděpodobně utopil. Na místě kromě policistů zasahovali hasiči. Totožnost zmizelého bruslaře zatím neznají.

Bruslař, po jehož totožnosti policisté pátrají, pravděpodobně utonul v blízkosti Žďákovského mostu u Orlíku nad Vltavou.

"Dvě osoby propadlé do přehrady se policistům podařilo dnes po 15:00 z přehrady vytáhnout. Třetí bruslař zmizel pod ledem a nepovedlo se jej zachránit," řekla jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová. "Neohlásil se nám nikdo, kdo by někoho postrádal," dodala.

Policisté i hasiči, kteří na místě zasahovali, upozorňují lidi, aby nehazardovali a nevstupovali v těchto dnech, kdy se začíná oteplovat, na led.

Témata:  utonutí přehrada Orlík bruslení hasiči

Související

Aktuálně se děje

29. března 2026 8:58

28. března 2026 21:46

28. března 2026 19:27

Otevírací doba obchodů o Velikonocích: Kdy si nakoupíme a kdy bude zavřeno?

Velkým pátkem začne už příští týden čtyřdenní velikonoční volno, které se protáhne až do začátku přespříštího týdne. Jak bude otevřeno a kdy si naopak nenakoupíme?

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Andrej Babiš

Ceny pohonných hmot kvůli mně klesají, chlubí se Babiš

Premiér Andrej Babiš dnes na sociálních sítích oznámil první pozitivní výsledky své nedávné kritiky namířené proti vysokým cenám pohonných hmot. Podle jeho slov hlavní provozovatelé čerpacích stanic na dálnici D1 zareagovali na jeho výzvu a začali zlevňovat. Konkrétně uvedl, že cena nafty u těchto klíčových hráčů klesla o dvě koruny na litr, tedy z původních 51,90 Kč na současných 49,90 Kč.