Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policejní potápěči hledají bruslaře, který se v sobotu propadl na Orlíku

bruslení
bruslení
Foto: Pixabay

Písek - Policejní potápěči pátrají po bruslaři, který se v sobotu propadl na orlické nádrži. Patrně se jedná o 38letého muže z Kolínska, který se nevrátil domů. Led se prolomil poblíž Žďákovského mostu.

Na orlické přehradě se v sobotu propadl led se třemi bruslaři. Dva z nich vytáhli členové integračního záchranného sboru z vody. Po třetím pátrali marně v sobotu a dnešní akce je také prozatím bezvýsledná.

"V souvislosti s touto tragédií důrazně varujeme občany, aby v těchto dnech, kdy roste teplota vzduchu, nevstupovali na zamrzlé vodní plochy," upozorňuje mluvčí jihočeské policie Štěpánka Uhlířová.

"Led není již dostatečně pevný a dochází k jeho rychlému odtávání. Není vyloučené, že by se podobná tragédie mohla opakovat," dodala.

Témata:  přehrada Orlík bruslení utonutí

Související

Aktuálně se děje

15. února 2026 18:26

Ulicemi Česka prošly demonstrace na podporu Pavla. Příště Češi obsadí Letnou, oznámil Minář

V neděli se Česká republika stala dějištěm mimořádně rozsáhlých občanských protestů, které zasáhly více než 400 lokalit od krajských měst až po malé vesnice. Lidé vyšli do ulic, aby vyjádřili svou podporu prezidentu Petru Pavlovi a navázali na masivní shromáždění z počátku února v Praze, kterého se zúčastnilo na 90 tisíc lidí. Hlavním spouštěčem této vlny byl ostrý spor hlavy státu s předsedou Motoristů Petrem Macinkou poté, co prezident odmítl jmenovat poslance Filipa Turka ministrem životního prostředí.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy