Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dlouhodobý spor: Radní schválili novelu Pražských stavebních předpisů

Adriana Krnáčová /ANO/, primátorka hl. města Prahy
Adriana Krnáčová /ANO/, primátorka hl. města Prahy
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Radní schválili novelu Pražských stavebních předpisů, ČTK to potvrdily dva zdroje z jednání rady. O podobu předpisů vedla Praha s ministerstvem pro místní rozvoj (MMR) a Evropskou komisí (EK) spory před dva roky.

"Pražské stavební předpisy jsme dnes schválili. Jsou jedním z nejzásadnějších dokumentů, které Praha má a já jsem ráda, že se to po těch všech peripetiích povedlo," uvedla pro ČTK primátorka Adriana Krnáčová ANO). Ta tuto verzi předložila radě po kompetenčním sporu se svým dřívějším náměstkem Matějem Stropnickým (SZ/Trojkoalice), schválená byla loni na začátku srpna. Koncem října pak rada předpisy připravila na odeslání k notifikaci do Bruselu. Na mimořádné schůzce do nich před tím zapracovali připomínky MMR. Rada tehdy jednala v užším složení poté, co pražští zastupitelé předešlé noci odvolali čtyři z 11 radních.

Původní verze schválená minulým vedením hlavního města se stala předvolebním tématem, kde proti sobě stáli bývalý primátor Tomáš Hudeček (nestr., dříve TOP 09) a firmy zajišťující velkoplošnou reklamu. Předpisy totiž v zastavitelném území zakazovaly reklamu nad šest metrů čtverečních.

Praha má své stavební předpisy jako jediné město v zemi už více než 100 let. Ministerstvo chtělo kvůli sporům hlavnímu městu tuto výsadu odebrat.

Témata:  Praha Adriana Krnáčová Ministerstvo pro místní rozvoj

Související

Aktuálně se děje

11:41

Tučňáci a rypouši si musí uvědomit, proti komu stojí. Nebo na ně bude vyslán JD Vance

Donald Trump znovu nekompromisně udeřil tak, jak to ještě neudělal nikdo jiný. Kromě všech, kdo léta „zneužívali americké dobroty“, vyvíjí nátlak také na Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy. Uvalil na ně 10% cla, což by jistě otřáslo místní ekonomikou – pokud by tedy nějaká existovala.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Slintavka a kulhavka: Na obě nemoci existuje očkování, proč je v EU zakázané?

V Evropské unii je vakcinace proti slintavce a kulhavce již více než třicet let zakázána. Toto vysoce nakažlivé virové onemocnění postihuje skot, prasata, ovce a další sudokopytníky a jeho šíření představuje značné riziko pro zemědělství i obchod. Přestože vakcíny proti tomuto viru existují, EU se rozhodla upřednostnit jiný přístup k ochraně hospodářských zvířat. Hlavní důvody tohoto rozhodnutí souvisejí s proměnlivostí viru, diagnostickými problémy i ekonomickými důsledky vakcinace.