Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vrah studentky (†24) z Brna je dopaden, podezřelý byl expřítel oběti

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixmac

Brno - Policie na tiskové konferenci oznámila, že dopadla vraha čtyřiadvacetileté studentky, jejíž tělo našli v arboretu Mendelovy univerzity v úterý odpoledne. Po intenzivním pátrání od úterního večera konečně dosáhli pokroku.

Na mimořádné tiskové konferenci policie sdělila, že dopadla vraha mladé studentky z brněnské Mendelovy univerzity. Podle kriminalistů čin spáchal dívčin bývalý třiadvacetiletý přítel, který se k činu ale zatím nepřiznal.

Policie uvedla, že vražedný "bodněřezný" nástroj se zatím nenašel. "Pátrá se také po černé kožené kabelce zavražděné," řekl novinářům kriminalista Antonín Hrdlička.

Totožnost mrtvé se podařilo policistům zjistit ve středu ráno. Následně byl dopaden i podezřelý. "Zatím se k činu moc nevyjadřuje, moc nespolupracuje," doplnil Hrdlička.

Ředitel jihomoravské policie Leoš Tržil v souvislosti s kauzou uvedl, že v Brně se šířily nepravdivé informace o tom, že se ve městě stalo více vražd. "Po tom, kde tyto dezinformace vznikly, nyní pátráme a nevylučuji ani to, že pro jejich šiřitele věc může skončit stíháním," řekl.

Témata:  krimi vražda Brno

Související

Aktuálně se děje

19. dubna 2025 21:02

Princezna Kate a její odvážný comeback. Tímhle potvrdila status ikony

Princezna z Walesu, Kate Middleton, opět dokazuje, že je nejen ikonou elegance, ale i módní průkopnicí. Během nedávné návštěvy Lake District, kde se setkala se skauty, zaujala svým outfitem, který kombinoval pohodlí s nostalgií. Největší pozornost však upoutal její zelený tvídový klobouk typu "baker boy", který byl populární v 90. letech a na počátku 21. století.

Zdroj: Martin Šnajdr

Další zprávy

Lenka Šimůnková

Skutečně spáchala Lenka Šimůnková sebevraždu? Otazníků přibývá, bojuje se i o hrob

V tragickém příběhu Lenky Šimůnkové, matky jedné z obětí masakru na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, přibývá otazníků. Poté, co žena nedávno zemřela po skoku do propasti Macocha, promluvila její matka Lenka Vondráčková. S bolestí a rozhořčením popisuje proměnu své dcery, její izolaci a osoby, které na ni měly zásadní vliv. Rodina navíc nevěří, že Lenka spáchala sebevraždu dobrovolně.