Praha - Kriminalisté pátrají po dvojici mužů, kteří se 22. března večer vloupali do bytu v Řehořově ulici v Praze na Žižkově. Odnesli elektroniku v hodnotě přes sto tisíc korun. Muži zvládli lup za pouhé tři minuty.
"Muže při jejich počínání zachytila kamera a upozornila majitele bytu, který byl toho času v Americe, že právě probíhá vloupání. Majitel proto zkontaktoval svou známou, která byla v České republice a ta vloupání oznámila na tísňovou linku," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.
Pokud někdo podezřelé pozná, má kontaktovat linku 158.
Za trestný čin krádež a porušování domovní svobody hrozí pachatelům v případě dopadení a odsouzení až pětiletý pobyt za mřížemi.
Související
24. června 2026 14:42
24. června 2026 10:48
23. června 2026 18:24
5. června 2026 8:21
4. června 2026 11:32
31. května 2026 16:11