Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Státní zástupce podal žalobu na lobbistu Martina Dědice

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Ostrava - Státní zástupce podal ke krajskému soudu v Ostravě obžalobu v kauze Martina Dědice.

Uvedla to dnes Česká televize. Lobbista Dědic, dalších sedm lidí a čtyři firmy čelí obvinění, že manipulovali s veřejnými zakázkami.

Policie předloni na jaře zahájila stíhání osmi lidí a čtyř firem v souvislosti s veřejnými zakázkami ostravského dopravního podniku a městské nemocnice. Podle policie zakázky na dopravní prostředky a u nemocnice zakázky na stavební práce a dodávky zdravotnického materiálu ovlivňoval Dědic. S ním spojená společnost podle obvinění zajišťovala firmám vítězství v tendrech a dostávala za to úplatky.

Firma čelí podezření, že tak získala 30 milionů korun, příjem úplatků podle policie kryla poradenskou činností. Podle dostupných informací měl Dědic zřejmě úzkou vazbu na regionální politiky a ředitele městských společností.

Témata:  státní zástupci soudy

Související

Aktuálně se děje

13. dubna 2026 20:48

Pavel Novotný zlobil na ligovém fotbale. Incident řeší disciplinárka

Bývalý starosta jedné z pražských městských částí Pavel Novotný v týdnu oznámil návrat do ODS. Nyní se ale jeho jméno skloňuje v souvislosti s děním v českém fotbale. Kvůli Novotného možnému přečinu bylo zahájeno disciplinární řízení. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy