reklama

Evropská komise pozastavila program o objemu 114 miliard korun kvůli vysokému počtu pochybení. "V krizovém plánu ministerstva průmyslu bude jasně popsáno, kdo v rámci vlády co udělá. Cíl je přesvědčit Brusel o tom, aby peníze deblokoval," uvedl dnes premiér v demisi Andrej Babiš (ANO).

Hüner v úterý uvedl, že chybné projekty v rámci tohoto operačního programu pokračují. Po dobu, než je projedná Evropská komise, budou hrazeny z národních zdrojů. 

Chyby podle Hünera vznikly v letech 2015 až 2017. Tehdy ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) řídili ministři z ČSSD. "Budu iniciovat kroky k vyšetření a potrestání osob, které jsou za tyto komplikace zodpovědné," doplnil v úterý ministr.

Program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost je stěžejním programem pro podporu českých podnikatelů v programovém období 2014 až 2020. Podpora z programu je zacílena přednostně na malé a střední podniky, kterých by se problémy dotkly nejvíce. Pokud by nejistota trvala delší dobu, neobešlo by se to bez makroekonomických dopadů, varoval už dříve mluvčí Hospodářské komory Miroslav Diro.

reklama