Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Blesk na Domažlicku zasáhl dítě, musel zasahovat vrtulník

Kdo přinášel blesk našim předkům?
Kdo přinášel blesk našim předkům?
Foto: Pixabay

Klenčí pod Čerchovem (Domažlicko) - Na fotbalovém hřišti v Klenčí pod Čerchovem na Domažlicku dnes odpoledne blesk při bouřce zasáhl dítě. Záchranáři po příjmu tísňového volání zalarmovali všechny dostupné síly - na místo vyjely sanitky s lékařem a bez lékaře a přiletěl vrtulník. Na pomoc s automatizovaným externím defibrilátorem vyjeli také hasiči. ČTK to řekl mluvčí záchranné služby Martin Brejcha.

Záchranáři měli ohlášený výjezd k dětskému pacientovi v bezvědomí po zásahu bleskem. Nyní je dítě letecky přepravováno na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice a je už při vědomí, uvedl.

"Malý pacient zůstal po výboji ležet v bezvědomí na zemi a svědky na místě byla okamžitě zahájena resuscitace dle instrukcí operátora tísňové linky," dodal Brejcha.

Podle informací ČTK někteří svědci říkali, že blesk uhodil těsně nad chlapci nad hřištěm, další uvedli, že vedle nich. Zraněné dítě zůstalo ležet v bezvědomí poté, co ho zřejmě zasáhla energie z výboje.

Témata:  blesk děti bouřky

Související

Aktuálně se děje

18. června 2026 4:00

Může být letní počasí v příštím týdnu ještě extrémnější? Tady je odpověď

Meteorologové už varovali před vysokými teplotami v pátek a sobotu, ale příští týden by mohlo být ještě tepleji. Naznačují to alespoň některé aplikace. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) to ale není moc pravděpodobné. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

České Dráhy

Na Colours of Ostrava můžete speciálním vlakem. Zahrají Gufrau

Také letos vypraví České dráhy na festival Colours of Ostrava speciální vlak Colours Expres. Ve středu 15. července dopraví návštěvníky z Prahy přímo do Ostravy a po skončení festivalu zajistí v neděli 19. července také pohodlnou cestu zpět. Cestující se mohou těšit na jízdu moderní soupravou ComfortJet, doprovodný program na palubě i možnost vyřízení festivalové akreditace už během cesty. Předprodej jízdenek na speciální vlak již byl zahájen.