reklama

"Nehoda se stala v místě bez omezení, ale před omezením se tvořily kolony. Řidič kamionu se podle prvotního šetření nevěnoval dostatečně řízení, nestihl dobrzdit před kolonou a narazil do dvou osobních aut. Kamion se převrátil na bok. Na místě byly zraněny tři osoby. Dva řidiči osobních aut byli převezeni do prostějovské nemocnice. Spolujezdkyně jednoho z nich byla letecky převezena do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl Kořínek.

Dálnice je v místě nehody uzavřená, policisté dopravu odklánějí na exitu 26 Držovice. Dálnice bude uzavřená zřejmě delší dobu. Řidiči, kteří v místě uvízli, pravděpodobně dostanou možnost se otočit a z dálnice vyjet, doplnil policejní mluvčí.

Dopravu na D46 u Prostějova téměř na stejném místě komplikovala dnes od 5:30 také nehoda motocyklisty, který havaroval zhruba o kilometr dále v místech, kde je omezený provoz kvůli pracím na silnici. Policisté po nehodě zavedli kyvadlový provoz v jednom jízdním pruhu, kolem 07:00 již byla dálnice plně průjezdná. Pětatřicetiletý motocyklista při havárii utrpěl lehké zranění, se kterým byl transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Alkohol u něho policisté vyloučili dechovou zkouškou. Místo bylo na několik minut zcela neprůjezdné. Podle ŘSD se ve směru na Vyškov vytvořila zhruba osmikilometrová kolona a v opačném směru čtyřkilometrová.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama