Prostějov

Ilustrační foto

Z infekce COVID-19 se v Česku vyléčil další člověk, v nemocnici strávil 10 dní

Domov

V České republice se z nákazy novým koronavirem vyléčil osmý člověk. Na twitteru to potvrdil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Uzdravený muž byl dnes propuštěn z infekčního oddělení Nemocnice Prostějov. V Olomouckém kraji je to už druhý pacient vyléčený z onemocnění COVID-19. Prvním byl muž z Japonska, který infekční oddělení prostějovské nemocnice opustil v pondělí.

Ilustrační foto

Koupí česká armáda velký dron? Má být schopen nést zbraňové systémy

Domov

Nejméně jeden průzkumný a bojový dron o váze několika stovek kilogramů, na který bude možné kromě optoelektronických a radiologických senzorů instalovat také zbraňové systémy, chce v letech 2022 až 2024 pořídit česká armáda. Novinářům to dnes v Prostějově při slavnostním nástupu u příležitosti vzniku 533. praporu bezpilotních systémů řekl náčelník generálního štábu Aleš Opata.

zuby

Lékařka z Prostějova zpackala operaci rtů. Byla opilá, tvrdí policie

Domov

Kolem 1,8 promile alkoholu naměřili policisté dermatoložce z Prostějova po nepodařeném zákroku týkajícím se úpravy rtů u třiatřicetileté ženy. Při kosmetickém zákroku se lékařce zlomila injekční jehla a pacientce látku na vyplnění rtů aplikovala nerovnoměrně. Žena si ze zákroku odnesla bolestivý otok. Policisté pak lékařce naměřili až 1,78 promile. Tvrdila však, že víno vypila až po zákroku.

Vesmír, Asteroidy

U Prostějova by mohly být zbytky vesmírného tělesa

Domov

Praha - Velmi jasný bolid, který byl ve středu večer vidět na obloze především ve východní části Česka, mohl zanechat úlomky na Prostějovsku. Zaznamenala ho bolidová síť, což je soubor speciálních kamer. Na zajímavý úkaz, kterého si všimli i laičtí pozorovatelé, upozornil dnes Astronomický ústav Akademie věd ČR. Astronomové vypočítali, kdy bolid vstoupil do atmosféry a jakou rychlostí se pohyboval.

Autonehoda

Domov

Série havárií na D46 u Prostějova: Krátce po sobě se staly vážné nehody, tři zranění

Prostějov - Nehoda nákladního auta a dvou osobních vozidel dnes kolem 08:00 zastavila provoz na D46 u Prostějova. Nehoda se stala v úseku mezi Držovicemi a Olšany ve směru na Olomouc. Při střetu se zranili tři lidé, jednoho z nich musel transportovat do nemocnice vrtulník. Nehoda se stala vzápětí poté, co byla doprava na dálnici zprovozněna po ranní havárii motocyklisty, který se naboural u Držovic. ČTK to dnes řekl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Ministerstvo vnitra

Mladý aktivista Jakub Čech prohrál spor s prostějovskou primátorkou

Domov

Prostějov - Primátorka Prostějova Alena Rašková (ČSSD) neporušila zákon o obcích, když v únoru při projednávání dalšího postupu magistrátu ohledně plánované stavby nákupního centra firmy Manthellan přerušila jednání zastupitelstva a jeho členové pak diskutovali s právníky bez účasti veřejnosti. Oznámilo to ministerstvo vnitra. Podle 17letého aktivisty se ale resort mýlí.

Ilustrační foto

Skupinka lidí napadla při kontrole EET úředníky

Byznys

Prostějov - Neznámí pachatelé napadli ve čtvrtek při hokejovém utkání v Prostějově dvojici úředníků finančního úřadu. Na zimním stadionu při utkání klubů Jestřábi Prostějov a Rytíři Kladno úředníci kontrolovali dodržování povinností při elektronické evidenci tržeb (EET).

Milan Chovanec v Poslanecké sněmovně

Šéfem olomouckých úředníků se má stát kontroverzní Baláš, opozice píše Chovancovi

Domov

Olomouc - Opoziční kluby krajských zastupitelů Koalice pro Olomoucký kraj a Starostové ProOlomoucký kraj požádaly ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), aby důkladně zvážil, zda schválí jmenování nového ředitele olomouckého krajského úřadu Lubomíra Baláše. ČTK to dnes řekl předseda klubu zastupitelů Koalice pro Olomoucký kraj Ivo Slavotínek. Tajemník prostějovského magistrátu Baláš uspěl ve výběrovém řízení, do kterého se přihlásilo 15 uchazečů. Výběr šéfa krajského úřadu musí ještě stvrdit podpisem ministr Chovanec, na kterého se opozice obrátila dopisem.

Ilustrační fotografie

Za stavbu solárních elektráren na Prostějovsku padly vysoké tresty

Domov

Brno - Nepodmíněné tresty od pěti do osmi let dnes uložil Krajský soud v Brně čtyřem lidem spojeným se stavbou solární elektrárny v Prostějově-Vrahovicích. Další obžalovaný dostal podmínku. Elektrárna získala licenci koncem roku 2010, tedy těsně před citelnou změnou výkupních podmínek solární energie v neprospěch provozovatelů. Verdikt, podle kterého se pět lidí dopustilo podvodu, není pravomocný.

Aktuálně se děje

13. června 2024 10:31

Ukrajina zničila Rusku tři systémy protivzdušné obrany na Krymu

Generální štáb ukrajinských ozbrojených sil ve středu potvrdil zničení tří ruských systémů protivzdušné obrany na okupovaném Krymu. Dva z nich byly zničeny při útoku, zatímco informace o třetím se stále upřesňují, uvedl server Kyiv Independent.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy