reklama

"Máme osmého vyléčeného pacienta. Dobrá zpráva přišla z Olomouckého kraje," uvedl Vojtěch.

Mluvčí Nemocnice Prostějov Radka Miloševská ČTK řekla, že lékaři dnes z infekčního oddělení propustili šestašedesátiletého muže, který se vyléčil z COVID-19. V nemocnici strávil deset dní. "Po celou dobu hospitalizace měl pouze lehký průběh onemocnění," uvedla Miloševská.

V Nemocnici Prostějov je nyní devět pacientů s potvrzeným onemocněním COVID-19, jejichž zdravotní stav brzké propuštění do domácí péče zatím nedovoluje.

Infekční oddělení prostějovské nemocnice je jediným svého druhu v Olomouckém kraji. V pondělí byla nákaza koronavirem prokázána u čtyř zdravotníků z infekčního oddělení prostějovské nemocnice, kteří byli v kontaktu s lékařem, u něhož ji test potvrdil o víkendu.

Již dříve se potvrdila nákaza koronavirem u lékaře z urgentního příjmu Fakultní nemocnice v Olomouci, který předtím pobýval v Řecku, nikoho dalšího z testovaného personálu nemocnice a pacientů nenakazil. Mezi pozitivními je i lékař z Uničova, z nejpostiženější oblasti. Dva nemocné v pondělí evidovala ve svých řadách policie, oba pocházejí z Litovle.

V Olomouckém kraji se dnes počet potvrzených případů nákazy koronavirem zvýšil z pondělních 99 na zatím 116. Nové případy přibyly zejména na uzavřeném Litovelsku a Uničovsku, kde jich je celkem 79. Více nákaz je také na Prostějovsku či Olomoucku.

reklama