reklama

"Andrej Babiš chce vládnout v koalici s ČSSD a s tichou podporou komunistů. Už jen on sám je velkým problémem, ale plánovaná spolupráce s krajní levicí je ukázkou, kolik může zemi stát paktování s extrémem," uvedl Denník N.

List poznamenal, že domlouvané programové prohlášení ANO a ČSSD sice počítá s posílením české účasti v zahraničních misích, ale komunisté jsou proti vysílání českých vojáků do Pobaltí.

"Postupné ústupky extremistům (čeští komunisté do dneška mají problém odsoudit procesy z 50. let) jednoduše nejsou zadarmo. V Česku již například mohou ovlivnit zahraničněpolitickou orientaci země," uvedl list.

Deník Sme zase za sabotáž zájmů Česka označil výroky českého prezidenta Zemana o výrobě novičoku v ČR. "Podporou ruské verze příběhu, což Kreml hned také propagandisticky využil, opět o něco pootočil střelkou české zahraniční politiky. Směrem od atlanticko-evropských preferencí čím dál více k autokratickým režimům východu," napsalo Sme.

List kritizoval Zemana i za jeho odmítavý postoj k nominaci europoslance Miroslava Pocheho na ministra zahraničí. Podle Sme Zeman názorně ukazuje svůj manévrovací prostor tak, jak si ho sám představuje, bez respektu k ústavě či soudu a sleduje jen vlastní malicherné emoce. List dodal, že v Pocheho případě jde o to, že europoslanec podpořil před prezidentskými volbami Zemanova protikandidáta Jiřího Drahoše.

1 komentář (Poslední 22.05. 12:50) Napište svůj názor

reklama