Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Domažlicku se utopil cizinec, jeho tělo museli hledat potápěči

Záchranná služba, ilustrační fotografie
Záchranná služba, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Babylon - V neděli došlo k tragédii na Domažlicku, když se v rybníku Babylon utopil mladý cizince. O předchozím víkendu, 26. května, utonul 53letý cizinec v rybníce poblíž Tachova, kde si chtěl zaplavat.

Pohřešovaného 20letého muže našli policejní potápěči. "Mladý cizinec si šel okolo půl páté zaplavat a zhruba po hodině jej začal pohřešovat jeho kamarád, který byl u vody s ním. Hledal jej, ale marně. Pak se obrátil na policii," uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Na oblíbené koupaliště se vydaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Policejní potápěči ve vodě v hloubce dvou metrů nalezli muže bez známek života.

Přivolaná koronerka nezjistila na těle žádné stopy svědčící o zavinění smrti nebo spoluúčasti druhé osoby a jako předběžnou příčinu smrti určila utonutí. Přesnou odpověď dá nařízená soudní pitva.

Témata:  utonutí Plzeňský kraj cizinci Zdravotnická záchranná služba

Související

Aktuálně se děje

24. ledna 2026 9:15

Pavel Novotný chce zpátky do ODS. K odchodu ho donutil i Fiala

Bývalý výrazný starosta jedné z pražských městských částí Pavel Novotný se chce vrátit do řad ODS, kterou opustil poté, co byl v loňském roce odsouzen. Oznámil to na sociálních sítích. Občanští demokraté si o uplynulém víkendu zvolili nového předsedu, Martin Kupka nahradil v nejvyšší stranické funkci Petra Fialu.  

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy