reklama

Hamáček se se Zemanem shodl, že pokud ČSSD v referendu schválí účast ve vládě, nebude nic bránit dalším ústavním krokům.

O schůzku Hamáček požádal ještě předtím, než Zeman jmenuje podruhé předsedu hnutí ANO Andreje Babiše předsedou vlády. Setkání trvalo něco přes hodinu.

Šéf ČSSD chtěl znát prezidentův názor na další postup ohledně sestavování vlády a informoval ho o průběhu vnitrostranického referenda ČSSD. V něm strana rozhoduje, zda se zúčastní vládní spolupráce s ANO za podpory KSČM.

Probrali také jednotlivé kandidáty na ministry, které navrhuje ČSSD. Zeman nesouhlasí, aby byl ministrem zahraničí europoslanec Miroslav Poche. Podrobnosti ale nechtěl Hamáček sdělovat. Podotkl jen, že žádné alternativy v otázce ministrů neřešili a že stále platí usnesení vedení sociální demokracie, které pětici nominantů schválilo.

Zeman před dvěma týdny řekl, že Hamáček porušil jejich dohodu, že na ministra zahraničí navrhne místo Pocheho jiného kandidáta. Hamáček prý před prezidentem mluvil o dalších třech kandidátech na šéfa diplomacie.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama