„Haha, tak Andrej Babiš mě opět pobavil. Prý se v Bruselu ptám na jeho kauzu Čapí hnízdo, protože to mám jako sport,“ smál se Babišovým slovům europoslanec Tomáš Zdechovský.

Lidovec proto premiérovi poslal vzkaz. „Milý Andreji, ptát se na závěry vyšetřování kauzy, která se přímo dotýká daňových poplatníků v Česku je nejen mé právo, ale beru to i za svou povinnost. Asi si začnu dělat čárky pokaždé, když mě Andrej Babiš z něčeho obviní. Bojím se ale, že mi za chvíli už nebude stačit papír,“ baví se Zdechovský.


Babiš svoje obvinění vůči němu pronesl v České televizi. A na jeho výroky si posvítil také Demagog, který hodnotí pravdivost výroků politiků. „Mimochodem, z 20 výroků, které během celého pořadu Andrej Babiš pronesl, bylo pouze 6 pravdivých. Když mluvil o některé ze svých kauz, pravdu neřekl ani jednou. Tak to jen k té důvěryhodnosti,“ rýpnul si Zdechovský.

Podle Demagogu Babiš v České televizi šestkrát mluvil pravdu a šestkrát nepravdu, tři výroky byly zavádějící a pět se nedá ověřit.

Babiš trvá na svých pochybnostech ohledně nezávislosti Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF), který vyšetřoval kauzu Čapí hnízdo. Reagoval na prohlášení úřadujícího šéfa úřadu Nicholase Iletta.

„Jen velmi zřídka o tom teď někdo pochybuje. Zásadně trvám na tom, aby naše nezávislost nebyla zpochybňována. Nebyli jsme vystaveni vnějšímu vlivu ani v tomto vyšetřování, ani v žádném jiném," řekl Ilett na tiskové konferenci k výroční zprávě OLAF za uplynulý rok. Babiš je kvůli možnému dotačnímu podvodu trestně stíhán, záležitost ale pokládá za „vylhanou politickou kauzu". 

0 komentářů Napište svůj názor

reklama