Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Miloš Zeman svolal na čtvrtek novináře na Hrad, téma tiskové konference neprozradil

Miloš Zeman i jeho manželka Ivana Zemanová o jakémkoliv vedení aktivní kampaně mlčí.
Miloš Zeman i jeho manželka Ivana Zemanová o jakémkoliv vedení aktivní kampaně mlčí.
Foto: Přátelé Miloše Zemana

Praha - Prezident Miloš Zeman nečekaně svolal na čtvrtek tiskovou konferenci, její téma ale Hrad tají. Setkání se patrně neuskuteční v hradních palácích, ale v jiných prostorách areálu Pražského hradu. Dotazy nebudou novinářům povoleny.

Tiskový briefing se na Hradě uskuteční v 16:30. Sraz novinářů byl netradičně stanoven ke vchodu do Lumbeho zahrady, na jejímž konci je Lumbeho vila, kde prezidentský pár bydlí.

Pokud jde o téma tiskové konference, novináři se mají podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka nechat překvapit. "Doplňuji, že jde o tiskový briefing - tedy prohlášení bez otázek," uvedl.

Zeman se ve čtvrtek odpoledne na Hradě setká s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a generálním ředitelem ČEZ Danielem Benešem. Lidovým novinám Ovčáček v úterý řekl, že ke schůzce Hrad žádný mediální výstup neplánuje.

Témata:  Miloš Zeman prezident ČR

Aktuálně se děje

21. srpna 2026 10:01

Nový termín výstavy korunovačních klenotů. Bude o den kratší

Korunu, žezlo i jablko slavnostně vyzvednou klíčníci z Korunní komory v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v pondělí 14. září. Následně si je budou moct prohlédnout školní třídy. Pro veřejnost bude výstava otevřena od soboty 19. do pondělí 28. září. Exhibice měla původně začít o den dříve. Klenoty letos doplní také korunovační roucho z roku 1653 a další vzácné artefakty. Vstup bude opět zdarma.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy