Dnes jsem se rozhodla, po zralé úvaze a též vzhledem k posledním rozhodnutím Výkonného výboru, vystoupit z politické strany TOP 09. Strana TOP 09, kterou jsem pomáhala založit a kterou jsem po dvě volební období v letech 2010 až 2017 reprezentovala jako poslankyně Parlamentu České republiky, definitivně ztratila moji důvěru,“ uvedla v oficiálním prohlášení lékařka, bývalá poslankyně a někdejší místopředsedkyně TOP 09.

„Nemohu a nechci setrvávat ve straně, která absolutně opustila ideály konzervativní strany, ideály, ze kterých vyrostla a na nichž stojí evropská civilizace. Ve straně, která se postoji svých současných čelních představitelů vysmívá těmto hodnotám a která nerespektuje názory a usnesení členské základny,“ nebere si servítky Chalánková.

Nechce prý ani dělat ústupky, které by mohly zpochybnit její názorovou ukotvenost. „Konzervativní strana nemůže zpochybňovat pojmy jako jsou rodina, vlast, řád, základní lidská práva. Považuji současné směrování strany TOP 09 za sebezničující. Politiku neopouštím, umlčet se nenechám. Ideály, ve které věřím a které považuji za zásadní, budu veřejně prosazovat i nadále mimo politickou stranu TOP 09. Jsem pevně rozhodnuta kandidovat jako nezávislá v podzimních senátních volbách. O podporu požádám občany,“ dodala politička.

K jejím slovům se vyjádřil i předseda poslaneckého klubu TOP 09 a bývalý místopředseda strany Miroslav Kalousek. „Moc mě to mrzí a je to zbytečné. J.Chalánková zastávala řadu postojů, se kterými jsem nesouhlasil. Leč strana K.Schwarzenberga si vždy vážila silných osobností s menšinovým názorem. Mařit práci olomouckých “topkařů” pražskýma očima není šťastná koncepce,“ upozornil.

„TOP09 vždy prezentovala a prosazovala většinový názor, ke kterému se dobrala vnitrostranickou diskuzí. Nebývalo však zvykem nerespektovat názory menšinové. Stejné je to i v celé společnosti, pokud Vám jde o demokracii,“ dodal Kalousek.

2 komentáře (Poslední 15.06. 20:17) Napište svůj názor

reklama