reklama

Konference Pražský evropský summit se v Praze koná od roku 2015. Setkávají se na ní politici, vládní úředníci a další odborníci z praxe i akademické sféry. Zabývají se především aktuálními problémy EU a jejím budoucím vývojem. Letos jsou tématy konference mimo jiné brexit, dopady digitalizace průmyslu na unii nebo návrh víceletého finančního rámce pro roky 2021 až 2027.

Evropa musí být podle Babiše schopná hlídat své hranice. Hlavní odpovědnost leží na jižních zemích, kam migranti přicházejí. "Zbytek Evropy tyto země musí podpořit. Pro Českou republiku však nejsou cestou migrační kvóty," uvedl premiér v projevu.

O migraci hovořila také eurokomisařka Věra Jourová, podle níž se EU především musí sjednotit. "Ten tlak zastavíme pouze pokud budeme vystupovat jednotně," uvedla. Dodala, že snahou evropských zemí by mělo být, aby lidé z Afriky a dalších zemí měli šanci vést důstojný život, aniž by museli utíkat do Evropy.

Babiš zdůraznil, že EU je pro Česko jedinou politickou a ekonomickou perspektivou. Správnou cestou pro Evropu je podle něj snaha o naplnění čtyř svobod - volného pohybu osob, zboží, služeb a kapitálu. To se dle Babiše nemůže stát, pokud bude Evropa kvůli strachu z migrace uzavírat své vnitřní hranice.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama