Úřad udělil pokutu formou příkazu a hnutí si proti ní může podat odpor. První přestupek hnutí SPD podle úřadu spáchalo tím, že nejpozději tři dny před hlasováním ve volbách nezveřejnilo údaje o bezúplatném plnění, které mu poskytl podnikatel tím, že ve prospěch strany agitoval na webu provozujícím e-shop strany. V druhém případě se hnutí prohřešilo tím, že údaje o tomto bezúplatném plnění nedalo do zprávy o financování kampaně do Sněmovny i Senátu.

Zbývající dva přestupky se týkaly doplňovacích senátních voleb, když hnutí v zákonné lhůtě nezveřejnilo zprávu o financování kampaně a nezaslalo úřadu veškeré účetnictví kampaně.

"Probíhající neveřejnou část správního řízení a nepravomocné rozhodnutí Úřadu pro dohled nad hospodařením stran a hnutí nebudeme do jeho skončení jakkoli komentovat," napsala ČTK mluvčí SPD Michaela Dolenská.

Pro SPD je to tak další pokuta od dohledového úřadu. V únoru mu uložil pokutu 45.000 korun za protiprávní transakci na volebním účtu. SPD na konci ledna totiž předčasně převedlo z volebního účtu přes 600.000 korun, ačkoli peníze musí zůstat na účtu 180 dnů po vyhlášení výsledku voleb, což bylo až ke konci dubna. Hnutí peníze na účet vrátilo. Hrozila mu pokuta až půl milionu korun.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama