volební kampaň

Ilustrační foto

Strany dostaly "vysvědčení" za volební kampaně. Kdo propadl?

Domov

Nejméně transparentní kampaň k letošním krajským volbám měly podle hodnocení organizace Transparency International (TI) hnutí ANO, SPD a karlovarská koalice ODS a KDU-ČSL s podporou Soukromníků. Nejlépe si vedli Piráti, plzeňská koalice KDU-ČSL, ADS a Nestraníků a ústečtí Spojenci pro kraj.

Donald Trump, 45. prezident USA

Světoznámému rockerovi došla trpělivost. Žaluje Trumpovu kampaň

Svět

Kanadský hudebník Neil Young podal u amerického soudu stížnost na volební kampaň prezidenta Donalda Trumpa za to, že prezident na svých mítincích opakovaně používá Youngovu hudbu. Podle kanadského rockera Trumpova kampaň porušuje autorská práva, protože Young s takovým využitím svých písní nesouhlasil. Informovala o tom dnes BBC, podle které se k tomu Trumpova kampaň zatím nevyjádřila.

Facebook

Svět

Dezinformátoři mají žně na Slovensku. Projevuje se efekt sněhové koule

Tradiční zpravodajské portály a weby velkých médií mají na Slovensku před nadcházejícími parlamentními volbami největší dosah na veřejnost, po zohlednění počtu zveřejňovaných příspěvků ale mají nejvyšší průměrný dopad na čtenáře internetové stránky se zavádějícím či dezinformačním obsahem.

Joseph Robinette „Joe“ Biden, Jr., 47. viceprezident USA

Joe Biden udělal v kampani velkou chybu, Trump toho hned zneužil

Svět

Voliče z hispánské komunity chtěl na svou stranu před prezidentskými volbami v USA získat bývalý viceprezident Joe Biden kampaní s názvem Todos con Biden (Všichni s Bidenem). Bidenův tým si ovšem zapomněl zaregistrovat internetovou stránku s příslušným jménem, informoval web ABC.

Dita Charanzová (ANO)

ANO spustilo eurokampaň, Babiš vytáhl červenou kšiltovku s nápisem Silné Česko

Domov

S heslem "Česko ochráníme. Tvrdě a nekompromisně" jde do květnových voleb do Evropského parlamentu hnutí ANO. Tématy kampaně jsou bezpečnost, životní prostředí a sucho či dvojí kvalita potravin. Na dnešní tiskové konferenci při zahájení kampaně to řekla europoslankyně a lídryně kandidátky Dita Charanzová. Premiér Andrej Babiš (ANO) na briefing přišel v červené kšiltovce s nápisem Silné Česko.

Senát ČR

Souboj o Senát jde do finále. Hilšer i Piráti vsadí na kontaktní kampaň

Domov

Kandidáti Pirátů, kteří v Praze postoupili do druhého kola senátních voleb, mají na kampaň k dispozici 450.000 korun, které dosud zbyly z celkového dvoumilionového rozpočtu. ČTK to dnes řekla mluvčí strany Karolína Sadílková. Bývalý prezidentský kandidát Marek Hilšer počítá před druhým kolem v Praze 2 podobně jako Piráti hlavně s kontaktní kampaní, naopak neplánuje výrazné navýšení dosavadních výdajů.

Evropská Unie

Svět

Konec politické reklamy? EU zasáhne proti propagaci

Brusel - Členské státy EU by měly před volbami zajistit, že občané nebudou bez svého vědomí terčem skrytých a cílených volebních kampaní na internetu. Příští týden to státům unie v souvislosti s blížícími se volbami do Evropského parlamentu příští rok na jaře doporučí Evropská komise.

4. celostátní sněm hnutí ANO

Hnutí ANO vrátí dar od kontroverzního podnikatele Horáčka

Svět

Praha - Hnutí ANO vrátí dar od Tomáše Horáčka, který je trestně stíhán v souvislosti se zadáváním zakázek v Nemocnici Na Bulovce. Severočeský podnikatel pomáhal hnutí i před krajskými volbami v roce 2016 a objevil se i v jeho volebním štábu.

Sebastian Kurz

Svět

Turecká předvolební kampaň do Rakouska nesmí, kancléř ji zakázal

Vídeň - Rakousko tureckým politikům neumožní dělat kampaň na svém území před červnovými parlamentními a prezidentskými volbami v Turecku. Řekl to ve dnes odvysílaném rozhovoru s rakouskou televizí ORF kancléř Sebastian Kurz. V alpské republice žije několik stovek tisíc Turků nebo lidí tureckého původu.

Vymění Zeman své spolupracovníky na radu Babiš? Zřejmě ne.

Komentář: Studená sprcha pro Babiše. Zeman není neporazitelný, výsledky prvního kola ukázaly to lepší na české politické kultuře

Domov Komentář

Komentář Miroslava Horkého – Výsledky prvního kola prezidentské volby ukázaly, že česká politická kultura ještě není na dně. Výpadů se zdržel jak vítěz Miloš Zeman, tak jeho protikandidáti. Poměrně slabý výsledek Zemana ale vyděsil premiéra Andreje Babiše, který si uvědomil, že jeho největší spojenec není neporazitelný. I jeho doporučení, aby Zeman vyměnil své spolupracovníky, by drobnou měrou mohlo přispět ke zlepšení politické kultury u nás.

Andrej Babiš /ANO/

Aktivista nabízel protibabišovské suvenýry, dostal pokutu 25 tisíc

Domov

Praha - Aktivista, který nabízel letáky, plakáty, trička, samolepky s vyobrazeními a texty napadajícími podnikatelské i politické působení předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, dostal pokutu 25.000 korun. Udělil ji Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí.

Aktuálně se děje

23. června 2024 17:52

Rusko: USA nesou odpovědnost za raketový útok na civilisty v Sevastopolu

Ruské ministerstvo obrany v neděli oznámilo, že Spojené státy nesou hlavní odpovědnost za raketový útok na civilisty ve městě Sevastopol na Krymském poloostrově, který je pod kontrolou Moskvy. Tento útok byl proveden střelami ATACMS dodanými Ukrajině. Informovala o tom agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy